25 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Başmeleğin Kılıcı || Nalini Singh (Lonca Avcısı #4)

Archangel's Blade (Guild Hunter #4)
Nalini Singh


Tür: Fantastik, Aşk hikayesi
Sayfa: 336
Goodreads Puanı: 4.26 (6.680 oylamada)
Dil: İngilizce
Türkçe: Serinin ilk kitabı yayınlandı (Artemis)
Puanım:
New York Times çoksatan yazarı Nalini Singh, meleklerin hüküm sürdüğü, vampirlerin onların sadık hizmetkârları olduğu ve bir kadın avcının hayatta kalmak için karanlıktan sürünerek de olsa çıkması gerektiği dünyaya geri dönüyor.

Yüzünün yarısında eşsiz bir dövmesi olan kopmuş bir insan kafası bulunduğunda, Lonca’nın bununla ilgilenmesi gerekirdi. Fakat, yüzyıllar içinde edindiği deneyimlerle bu cinayette bir tuhaflık, yıllar öncesine giden bir gizem olduğunu sezen Dmitri, kontrolü eline aldı. Gerçeği öğrenmeye ihtiyacı vardı. Fakat bu ihtiyacı, dövmenin şifresini çözecek olan avcıya karşı hissettiklerinin yanında hiçbir şeydi.

Ölümden kıl payı kurtulduğu vahşi bir saldırıdan sonra, Honor başmeleğin sağkolu olan bu vampirle çalışmaya hiç mi hiç hazır değildi. Dmitri ölümcül arzularını da, zalimliği kadar açık bir şekilde sergiliyordu. Fakat Honor’ın vücudunda anlam veremediği duygulara sebep olan kişi yine bu vampirdi.

Tutku, ikisini de yok edebilecek tehlikeli bir ihtiyaca dönüşürken, geçmişin geçmişte saklı kalmayacağını çok geçmeden öğrenecektiler. Bir kez daha, Honor’ın kanla bulanmış kâbusunu hayata geçirmeden bu av bitmeyecekti...

“Bu dördüncü romanda Singh, başmelek Raphael’in sağkolu vampir Dmitri’ye ve Lonca Avcısı Honor’a odaklanıyor. İlişkileri hızla gelişiyor ve yüzlerce yıllık yaş farkına rağmen eşit oluyorlar. Kalp sıkıştıran, güçlü ve duygusal bir roman.” –Publishers Weekly

“Muhteşem hikâye anlatıcısı Singh, Melekler âlemine geri dönüyor ama bu sefer odak noktası tehlikeli ve seksi vampir Dmitri. Kibirli ve güçlü Dmitri hep bir gizem olmuştu, bu nedenle öyküsü daha da merak uyandırıyor. Böyle giderse Singh için ayrı bir kitaplığa ihtiyacımız olacak!”

-RT Book Reviews (Top Pick)-

“Bana kalırsa Singh’in en güzel kitabı. Kalbinizi yerinden sökecek, sizi ağlatacak, sonra da kalbinizi bu kitabı okumadan önce olduğundan daha güçlü ve daha tam bir halde yerine geri koyacak.”

-The Book Reading Gals

Kitap Dmitri ve Honor'un hikayesini anlatıyor. İzinsiz vampire dönüştürülen birkaç insanın ölü bulunması ve şifreli yazıların keşfedilmesi, Dmitri'yi bir Lonca Avcısı olan Honor'la çalışmaya itiyor. Birlerinden çok etkileniyorlar. Honor yaralı bir kuş. Kaçırılmış ve başına kötü olaylar gelmiş. Sadece bu iş için kozasından çıkıyor. Her ne kadar Dmitri onu korkutsa da aralarındaki çekim yüzünden ilişkileri ilerliyor. 

Kitap güzeldi. Arada biraz sıkıldığımı itiraf etmeliyim. Aynı şeyler tekrarlandı ve bu şeytanları avlama işi çifter çifter oldu. Seks sahnelerinin uzunluğu biraz baydı. Ama dürüst olalım, Dmitriden daha azını kesinlikle beklemiyordum. Elena ile aksi olması için çok fazla oynadı. Honor'un durumu ilk başta şaşırtıcıydı ama sonra bu olayın uzatılması da olayın ilginçliğinin kaybedilmesine yol açtı. Okuması eğlenceli bir kitaptı. Sonraki kitabı merak ediyorum. Elena ve Raphael iyi bu arada ama hala sorular var, neyse ki baş edemeyecek gibi değiller. İkili NY'de değil, Raphael'in annesinin yanında çoğunlukla.

Bu seriyi kesinlikle öneriyorum.

İkinci kez okuduktan sonra:
Bu kadın kötü bir şey yazmaz, yazamaz imkanı yok! İlk okuduğumda bu kadar etkilenmemiştim ama bu sefer gerçekten sevdim. Belki özlediğim, belki ilk seferde farkına varamadığım için. Lanet olsun, Nalini daha hızlı yazmalı!

Önerilen Bağlantılar:


4 yorum:

 1. asher26.6.13

  lillium galiba böyle yazılıyor onun olduğu bir kitap var mı?

  YanıtlaSil
 2. Illium diye yazılıyor ve hayır. Çok üzülüyoruz fanlar olarak bu duruma ve merakla bir Illium kitabı bekliyoruz. :))

  YanıtlaSil
 3. asher27.6.13

  kesinlikle ingilizce kitap almam diyordum ama Illium'un kitabı çıkarsa alır çeviricide çeviririm

  YanıtlaSil
 4. Biraz beklersen çıkar Artemis'den.

  YanıtlaSil