25 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Archangel's Blade || Nalini Singh (Lonca Avcısı #4)

Archangel's Blade (Guild Hunter #4) 
Nalini Singh

Tür: Fantastik, Aşk hikayesi
Sayfa: 336
Goodreads Puanı: 4.26 (6.680 oylamada)
Dil: İngilizce
Türkçe: Serinin ilk kitabı yayınlandı (Artemis)
Puanım:
The severed head marked by a distinctive tattoo on its cheek should have been a Guild case, but dark instincts honed over hundreds of years of life compel the vampire Dmitri to take control. There is something twisted about this death, something that whispers of centuries long past...but Dmitri's need to discover the truth is nothing to the vicious strength of his response to the hunter assigned to decipher the tattoo.

Savaged in a brutal attack that almost killed her, Honor is nowhere near ready to come face to face with the seductive vampire who is an archangel's right hand, and who wears his cruelty as boldly as his lethal sensuality...the same vampire who has been her secret obsession since the day she was old enough to understand the inexplicable, violent emotions he aroused in her.

As desire turns into a dangerous compulsion that might destroy them both, it becomes clear the past will not stay buried. Something is hunting...and it will not stop until it brings a blood-soaked nightmare to life once more...

Kitap Dmitri ve Honor'un hikayesini anlatıyor. İzinsiz vampire dönüştürülen bir kaç insanın ölü bulunması ve şifreli yazıların keşfedilmesi, Dmitriyi bir Lonca Avcısı olan Honor'la çalışmaya itiyor. Birlerinden çok etkileniyorlar. Honor yaralı bir kuş. Honor bundan bir yıl kadar önce bir vampir tarafından kaçırılmış ama bir kaç vampir tarafından iki ay boyunca tecavüz edilmiş ve işkence görmüş. Sadece bu iş için kozasından çıkıyor. Her ne kadar Dmitri onu korkutsa da, aralarındaki çekim bunları ilişkiyi ilerletmeye zorluyor. (Sonrası spoiler) Dmitri, Honor'un işkencecilerini buluyor ve onları cezalandırılması için teslim ediyor. Ama bu arada hala izinsiz yapılmış vampirler ölü olarak gelmeye devam ediyor. Dmitri'yi insanken kaçıran ve oğluyla beraber ikisini vampir yapan Isis adlı bir meleğin (Dmitri ve Raphael birlikte öldürdü) eski bir oyuncağı olduğu ortaya çıkıyor. Bu vampirleri Dmitri'den öç almak için yapmaış. Kitabın sonu da bu adamı Dmitri öldürüyor. Honor da kendisini kaçıran Amoru öldürüyor. Kitabın sonunda ise Honor'un Ingrede olduğu ve vampir olması konuşulur. Ayrıca düğünümüz var!


Kitap güzeldi. Arada biraz sıkıldığımı itiraf etmeliyim. Aynı şeyler tekrarlandı ve Bu şeytanları avlama işi çifter çifter oldu. Sex sahnelerinin uzunluğu biraz baydı. Ama dürüst olalım, Dmitriden daha azını kesinlikle beklemiyordum.Elena ile aksi olması için çok fazla oynadı. Honor'un durumu, görüleri ilk başta şaşırtıcıydı ama sonra bu olayın uzatılması da olayın ilginçliğinin kaybedilmesine yol açtı. Okuması eğlenceli bir kitaptı. Sonraki kitabı merak ediyorum. Elena ve Raphael iyi bu arada ama hala sorular var neyse ki baş edemeyecek gibi değiller. İkili NY'de değil, Raphael'in annesinin yanında çoğunlukla.

Bu seriyi kesinlikle öneriyorum.

İkinci kez okuduktan sonra:
Bu kadın kötü bir şey yazmaz, yazamaz imkanı yok! İlk okuduğumda bu kadar etkilenmemiştim ama bu sefer gerçekten sevdim. Belki özlediğim, belki ilk seferde farkına varamadığım için. Lanet olsun, Nalini daha hızlı yazmalı!


Önerilen Bağlantılar:

Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

4 yorum:

 1. asher26.6.13

  lillium galiba böyle yazılıyor onun olduğu bir kitap var mı?

  YanıtlaSil
 2. Illium diye yazılıyor ve hayır. Çok üzülüyoruz fanlar olarak bu duruma ve merakla bir Illium kitabı bekliyoruz. :))

  YanıtlaSil
 3. asher27.6.13

  kesinlikle ingilizce kitap almam diyordum ama Illium'un kitabı çıkarsa alır çeviricide çeviririm

  YanıtlaSil
 4. Biraz beklersen çıkar Artemis'den.

  YanıtlaSil