24 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Ölüm Elçisi || Christina Henry (Madelina Black Serisi #2)

Ölüm Elçisi (Madelina Black Series #2)
Christina Henry

Tür; Fantastik
Sayfa; 277
Yayın Tarihi; 26. 07. 2011
Dil; İngilizce
Türkçe: Tual Yayınları
Puanım: 

Son zamanlarda kontrol ettin mi bilmiyorum, ama benim adım Eve* değil.Sağ avucumu açtı ve kılıcının beni damgaladığı yere dokundu. Bana göz kırptı ve bir anda bir elma şekli belirdi. Parlak kırmızı meyvenin üzerine avucumu kapadım, o da oturduğu yerden kalktı ve bir kedi gibi gerindi.Beni istediğin gibi yönetebileceğini düşünme, diye uyardım.
Biliyorsun, ben de satranç oynamayı iyi biliyorum.Bana gülümsedi, bu cennet bahçesindeki yılanın gülümsemesiydi.
O halde oyun başlasın...

Hayranlık uyandırıcı...Henrynin akışı inanılmaz ve sizi içine çekiyor, ayrıca betimlemeler fantastik.Kesinlikle bütün kentsel fantezi hayranlarını bu kitabı okumaya davet ediyorum!
ReadAllOverReviews

Henry çok profesyonelce yazıyor, karanlık fantazi gizem ve romantizmin lezzetli karışımı hayranları memnun etmiş olmalı. "
Booklist

Uzun zamandır okuduğum en iyi serilerden biri. Keşke Türkçeye'de çevirseler demeden duramıyorum. 

Not: Bu yorumu  kitap çevrilmeden önce yazmıştım.

 Her saniye ayrı bir güzeldi. Labirent olayı biraz abartılı geldi, ama çok da değildi. Aşırılık yoktu. İnandırıcı bir kitaptı. Hikayeye kendinizi kaptırıyordunuz. Hele Lucifer'a bayılıyorum. Sürekli gelsin.

Kitap tam benlikti. Her an aksiyon vardı ama aksiyonlar Cassie Palmer'ın olay akışınan çok farklı ve yorucu asla değildi. Kızın cevapları beni çok eğlendirdi. Açıkçası kahkahalarla gülmedim ama kitaba renk katıyordu. Üçüncü kitabı sabırsızlıkla bekliyorum. Ayrıca Gabriel'den başkasını bulmalılar bu kıza ben pek yakıştıramıyorum niyedir bilinmez.

Kitap gene birilerinin Madeline'i öldürmeye çalışması ile başlıyor. Lucifer Madeline'den peri sarayında elçi olmasını istiyor. Gabriel kaçırılıyor. Beeze de öyle Beeze peri sınırları içinde bulunuyor.(Beeze Madeline'in evcil gargoylu) kraliçe bu izinsiz giriş için 3 gün orada kalmasını şart koşuyor. Nathaniel kraliçenin büyüsü altında iken Madeline'ye tecavüz etmeye kalkıyor. Gabriel kraliçeye hediye ediliyor ve başka bir melek tarafından Madeline'e zorlu bir sınavı geçip Lucifer'ın kendi eliyle yaptığı kılıçın yardımıyla yeniyor ve gidiyorlar. Biri kurtadamları öldürüyor. Bu kurtadam katili gene luciferın çocuğu çıkıyor(adamın her yerde bir çocuğu var evet :D) Madeline öldürüyor. Luc Madeline'i ziyeret ediyor. Kılıç sahibi olarak Madelin' i seçiyor. VE bu kitap için önemli bir olay nedenini çözmüş değilim.Belki sonraki kitaplarda.
Bu seriyi paranormal, melek seven herkese öneririm. Okuması eğlenceli sürükleyici ve kendini kim kimdir diye fazla kaybetmeyeceğiniz bir ktap. Kendi dünyasına sizi çabucak çekiyor.

Güncelleme: 03.02.2013
Kitabın Türkçe edisyonunun kapağı.Seri: 

Black Wings (Black Wings, #1)

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder