28 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Defiance || Lili St. Crow (Strange Angel 4)

Defiance (Strange Angel  4)
Lili St. Crow


Tür: Fantastik
Sayfa: 304
Yayın Tarihi: 19.04.2011
Dil: İngilizce
Türkçe: Seri çevriliyor (Tuhaf Melekler Serisi, 4)
Puanım: 
Dru kıskanç bir svetocha atlattı. En yakın arkadaşı Graves vampir kralı tarafından kaçırıldı ve onu haftalardır bulamıyor. Hiç bir şey olmamış gibi eğitimine devam etmesi ondan bekleniyor, çünkü o çok değerli. Christophe ise bazı gerçekleri ondan saklamakta. Dru gerçekten bunalmıştır. En son Leon'un bir kaç delil getirmesiyle Dru bile bile bir tuzağa adım atar ve sonra işler sarpa sarar.

Tuhaf Melekler serisini neden sevdigimi ve nefret ettiğimi tekrar hatırlamış bulunuyorum. 

Öncelikle kitap akıcıydı. Aşk üçgeni olması her zaman kitabı daha ilginç yapıyor, bu bir gerçek. Ara ara çok fazla aksiyon olduğu için sıkıcı olsa da, kitap gayet akıcı ve tabi ki aksiyon dolu. Dru'nun hayatına hala suikastlar yapılıyor, yani bu kıza rahat yok.

Üçüncü Kitapta Dru'nun aşık olduğu kurtadam Graves kaçırılıyor, kitabın temasına da hakim olay bu. Yani 4. kitap aslında 3. kitabın devamı denilebilir. Aslında pek bir olay yok. Kitapta sürekli bir aksiyon var, sürekli sen tehlikedesin olayları var. Christophe hayranıyım, bu bir gerçek ama kızı bu kadar cahil bırakmasının ona yardım edeceğini hiç sanmıyorum. Serinin final kitabı olan 5. kitap 2011 kasımında çıktı. Umarım bu koruyucu tarzından vazgeçmiştir.Seri:

Tuhaf Melekler (Strange Angels, #1) 

Betrayals (Strange Angels, #2) 

 Jealousy (Strange Angels, #3) 


0 Yorumcuk:

Yorum Gönder