8 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Golden Vampire || Linda Thomas-Sundstrom

Golden Vampire
Linda Thomas-Sundstrom


Tür: Paranormal, şşk Hikayesi
Sayfa: 281
Yayıncı: Harlequin
Yayın Tarihi: 22.05.2011
Dil: İngilizce
Türkçe: Çevrilmedi.
Puanım:

For former cop Jesse Stewart, giving herself—mind and body—to sexy vampire Lance Van Baaren meant losing her soul. Hired by the government to find a senator's missing daughter, she instead found a haunting link to her past. And now something is drawing her to the one man she should despise….Once a knight, Lance had sworn to protect the innocent. And one of those young innocents had been Jesse. Now face-to-face with the alluring woman she has become, he's determined to help Jessie solve her case and make her his own. But would finding the truth of her past—and the Blood Moon—push her further away?
Kitap ilk başta çok sıkıcıydı. Yarısından fazlası sadece iç konuşma ve Vampirle Jesse'nin arasında geçen bir kaç konuşmadan ibaretti. Tamamen inat yüzünden bu kitabı bitirdim. Yazar bazen çok detaya giriyor ve duygulara çok yer veriyordu, ilk başta bu anlatım tarzı açıklayıcı olsa da bir süre sonra tekrar sürecine girdiği için ilk baştaki heyecanı koruyamadı.
Konu ilgi çekiciydi. Özellikle Lance'nin öldü sandığımız eski insan sevgilisi Gwen vampir olarak karşıma çıkınca "ne oluyoruz" demeden edemedim.

Kitapta gizemli bir hava var.Her ne kadar açıklansa da bütün duygular, siz karakterlerle bir olamıyorsunuz. Aranıza bir sınır çekiliyor sanki. Klasik bir vampir kitabı denilebilirdi. içinde kurtadamlar ve aşırıya kaçmayan bir vampir unsuru vardı.

Kitapta yetersiz bir aksiyon vardı. Kurtarmaya gittikleri kızın ise sadece adı geçiyordu. kitap tamamiyle 3 kişinin arasında paslaşarak devam etti.

Lance bir gardiyandır. Ölümlüleri kendi türünden koruyan bir vampirdir. Jesse küçükken ailesi ile bir vampir saldırısı kurbanı olmuştur ve ailesi öldürülmüştür. Lance Jesse ile kanını paylaşarak onun hayatını kurtarmıştır.Bundan uzun bir süre sonra Jesse vampirler tarafından kaçırılan bir kızı kurtarmak için Lance'nin yaşadığı yere gelir ve bu geçmişte olan şeylerin tekrar su yüzüne çıkmasına neden olur.


0 Yorumcuk:

Yorum Gönder