4 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Işık Prensi | Ünver Alibey

Ünver Alibey
Işık Prensi
Ünver Alibey

Tür; Fantastik
Sayfa; 286
Yayıncı; Nemesis
Yayın Tarihi; Nisan 2011
Dil; Türkçe
Puanım:
Sırların sarmaladığı bir adama aşık olabilir misiniz? Üniversite eğitimi için İstanbula gelmiş güzel bir kız, Esin. Karşılaştığı gizemli adam, Emir. Esin ve Emir beklenmedik bir anda tanışıyorlar. Birbirlerini ilk gördükleri andan itibaren aralarında bir çekim başlıyor ve birbirlerinden uzaklaşamıyorlar. Ancak zamanla, aralarında oluşan bu ilişki Esin için karmaşık bir hale geliyor. Esin, Emir'de sıradan olmayan bazı özellikler keşfetmeye başlıyor. Esin için Emiri ve ondaki sırları keşfedeceği gizemli bir yolculuk başlamak üzere... Bu yolculukta ona eşlik etmeye hazır mısın?

Yorum

Bir Türk yazardan okuduğum ilk fantastik kitaptı. Beklediğimden iyiydi. Yalnız "olsundu" gibi kelimeler gözüme çok battı. Nedenini bilmiyorum ama okuduğum kitaplarda bu kelimeleri görmekten hoşlanmıyorum.

Bana Edward ve Bella'nın ilişkisini çok hatırlattı. Biraz sıkıldığım anlar oldu. Elod'a bayıldığımı söylemeliyim. Kitabın kapağı ise çok hoşuma gitti. Ah, bu arada bende İngiliz Dili Ve Edebiyatı'nı İstanbul Üniversitesinde okuduğum için kitap daha da çok hoşuma gitti.

"Hell" yerine keşke başka bir kelime kullansaymış, okurken gözlerimi yuvarlamadan edemedim.

Yer yer sıkıldım, ama ilginç olduğu da bir gerçek. Emir'in bu kadar duygusal olması beni sinir etti açıkçası. İnsan bu kadar uzun yaşadığını söyleyen bir adamdan daha bir kapalılık bekliyor. O ise ilk kez aşık olmuş bir genç gibi davranıyor.

Orçun ve Aylin bakalım ve tekrar görüşelim. Kesinlikle bir şeyler var.

Esin üniversitede hem okuyup hem de çalışmak zorunda olan bir kızdır. Bir gün Emirle karşılaşır. Onu Hellosluların elinden sakarca bir şekilde kurtarır. Emir ise Geçiti aramaktadır ve İstanbul üniversitesinde araştırma yapmak için öğretim görevlisi olmuştur. Kızımız ve uzaylımız birbirine aşık olur.

Bu arada bu kitabın ikincisi olur mu merak ediyorum. Olursa okur muyum oda bi ayrı soru.


4 yorum:

 1. aaa bende bu kapağın farklı bir versiyonu var..şimdi görünce şaşırdım.. ^^
  http://n1305.hizliresim.com/19/6/mt37r.jpg  yoruma gelirsek ben pek türk yazar okuyamıyorum değil ki fantastik okuyayım..bu yorumdan sonrada okumam zor :)

  YanıtlaSil
 2. Güzel bir yerden başlamak gerek. Ben pek bilmediğim için *okuyanlarda zaten tatmin edici bulmadığı için- yeltenmiyorum. Resim de hoşmuş yahu. :D Bir gün bizim de bestseller olan doğaüstü kitaplarımız olacak. :D

  YanıtlaSil
 3. ayşe7.3.14

  Bence super bir roman türk yazarlardan oludugum ilk fantastik roman ama super. Bu kadar beklemiuordum..

  YanıtlaSil
 4. Maskeli Angel18.7.14

  meraba adım çiğdem.. bu kitabı ilk defa gördüm..:D bende fantastik aşk tarzında bir kitap yazıyorum.. eğer yayın evi beğenirse.. ki umarım beğenir.. inş.. bastıırıcam..:D benmkinin konusu biraz ilginç..:) arka kapağına küçük bir özet yaptım şöyleki:
  öyle yada böyle herkez illegal bir savaşın içindedir..insanların dünyasında süre gelen bu savaşta çoğu dilsiz ve sağardır..karanlığın içinde nefes alanları görmemek belkide insanoğlu için en doğru olanıdır..çünkü orda bilmek dahi istemeyecekleri bir kötülüğün fısıltıları gizlidir..Ve onların yaratıcıları..Aslı hayal bile edemeyeceği bu cazibeli tehlikeyle karşı karşıya geldiğinde karanlığın efendilerinden biri olan Safir in tutkusuna karşı koymayı sonuna kadar deniyecektir...Ali, şimdi dünyadaki herşeyden ve herkezden koruyabilir Aslı'yı biri hariç,,o yüzyıllarca krallıklar kurup krallıklar yıkmış,,çıldırmanın eşiğinde tehlikenin vücut bulmuş hali,, gecenin içine yürüyen doğa üstü varlıkların efendisi..Safkanların, vampirlerin, melezlerin ve gulyabanilerin yaratıcılarından biri.. o bir KADİM.. dördt oğulun üçüncü oğlu..Alışıla gelmişin dışında seksi ve göz alabildiğine güçlü..İlk aşkını kaybeden kadimin yokolduğunu idda ettiği kalbi bir ölümlü için tekrar mı atacak? aşk, doğa üstü güçler, büyük bir servetin ortasına düşmüş ölümlü ve ölümsüzlerin hikayesi..:D


  alt tada benim kendi yaptığım bir kapak tasarımı var..:D henüz taslak tebi..:D

  YanıtlaSil