29 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Reckoning || Lili St. Crow (Strange Angel Series, #5)Reckoning (Strange Angel Series, #5)
Lili St. Crow

Tür; Fantastik, genç yetişkin
Sayfa; 307
Yayıncı: Razorbill 
Yayın Tarihi; 01.11.2011
Dil; İngilizce
Türkçe: Seri çevriliyor. Artemis (Tuhaf Melekler Serisi, 5) 
Puanım: 
Nobody expected Dru Anderson to survive this long. Not Graves. Not Christophe. Not even Dru. She's battled killer zombies, jealous djamphirs, and bloodthirsty suckers straight out of her worst nightmares. But now that Dru has bloomed into a full-fledged svetocha - rare, beautiful, and toxic to all vampires - the worst is yet to come. Because getting out alive is going to cost more than she's ever imagined. And in the end, is survival really worth the sacrifice?


Bu mudur yani?
Gerçekten?
(Spoiler içerir)

Serinin konusunu gerçekten seviyorum. Christophe'ın daima sadık doğasını, Graves'in ben sana aşığım bilemezsin tavrını...
Ama bu kitabı -Bu arada son diyorlar- sevemedim. Vampir kralını Dru öldürüyor (sanki başka bir çıkış son söz konusuymuş gibi, gene de vurgulamak istedim) Kitap gene bir kaçışla başlıyor.  Önceki kitaplarda Graves kaçırılmıştı, 4.kitapta Dru Graves'i kurtarıyor ve gene yollardalar. Ash peşlerinde, sonra Christophe geliyor. Aynı serinin başındaki gibi ama gel gelelim Noferatu bunların peşini bırakmıyor. Ah bu Nosferatu yok mu!

Kitabın yarısı kaçma olaylarını anlatıyor ve gerçekten çok sıkıldım. Okurken yoruldum. Bir aksiyon yok sadece kaçış, araba çalmalar, para, cephane, kıyafet ve yiyecek. Ayrıca Durunun "dokunuş" adı verdiği ananesinin öğrettiği lanetlerin kaynağı ortaya çıkıyor ve bu kaçışlarda çok yardımı oluyor.

Kitabın sonundaki ölüm kaçınılmazdı buna kesin gözüyle baktım hep ama Dru 5. kitabın sonunda kime aşık kime ne hissediyor hala kararını verememiş. Graves ise Dru'yu ve okulu terkediyor. İyişmek için.
Gerçekten beklediğim gibi bir kitap değildi. Son dedikodularına inandım ama kesinlikle son değil çünkü hiçbir şey kesin bir sonuca bağlanmadı her şey yarım, tehlike hala kapıda.

Kitapları okudum,konu her zaman hoşumada gitti ama bu son kitapta eksik çok şey vardı. Bir yan seri olacakmış sanırım Graves'in gözünden umarım herşey daha güzel olur ama Christophe fanıyım, Graves'i çok zayıf buluyorum, her ne kadar Dru onun büyüdüğünü söylesede daha çocuk o benim gözümde. Nitekim Dru'da öyle. Christophe'ı kalp ağrısı bekliyor gene. Bana göre ondada olgunlaşmamış bir yan var.

Kitabın sonunda Dru'nun hastanelik olması ise tamamiyle abartılı ve gereksizdi, gerçekten. Graves'in kanını içiyorsun aniden enerji patlaması sonra aniden hastanelik mantık yok burada, gereksiz bir drama vardı.


Seri:
Tuhaf Melekler (Strange Angels, #1)
Betrayals (Strange Angels, #2)
Jealousy (Strange Angels, #3)

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder