21 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Lover Revealed || J. R. Ward (BLack Dagger Brotherhood #4)


Lover Revealed (BLack Dagger Brotherhood #4)
J. R. Ward

Tür; Fantastik
Sayfa; 455
Yayın Tarihi; 06.03.2007
Dil; İngilizce
Türkçe: Çevrilmedi

Bu kitap uzun zamandır listemde duruyordu. Bu günlerde bana bir hırs geldi ve bitirmeliyim dedim. Serinin önceki kitaplarını okuduğum için aşinalık vardı ama karakterleri unutmuşum. Hatırlamam biraz vakit aldı.

Kitapta bir kadın ve erkeğin aşkına odaklanırken diğer karakterlerin gözünden de olayları anlatıyor. Bu karakterler ister kötü ister iyi olsun anlatımda kendilerine yer bulabiliyor. Akıcı, sürükleyici bol bol dövüş ve aşk sahnesi olan bir kitaptı. Bir sürü karakter var bu kişileri takip etmek gerçekten özel bir çaba gerektiriyor.

Dönüşümlü olarak olayların anlatılması gerçekten hoşuma gitti, bu sıkıcılığı önledi. Özelilikle John karakterine bayıldığım ve kitap sık sık onu gözünden de anlatıldığı için daha eğlenceli bir hal aldı.

Kitabın konusuna ve kısa bir özetine gelirsek burada Butch ve Marissa'nın hikayesini okudum. Butch bir insandır ve ilk tanıştıkları andan itibaren Marissa ile aralarında bir çekim olmuştur. Çeşitli aksiliklerden dolayı anca bu kitapta olaylar gelişmeye başlamıştır. Önce Omega( Baş kötü) Butch'u kaçırır ve onu Kardeşliğe karşı kullanmayı düşünür ama işler onun planladığı gibi gitmez. Sonra Marissa'nın abisi onu evden atar. Buda Marissa'yı Wrath'tan yardım istemeye zorlar ve onu çok iyi karşılarlar. Kapanışta ise mutlu son.

Kitapta beni rahatsız eden bir kaç şey vardı, Aşırı derece keder,seni seviyorumlar, ah her şey kötü olacak gibi olumsuz ve insana ağırlık yapan unsurlar vardı. Özellikle Butch ve Marissa'nın iki lafının birince "seni seviyorum" geçmesi beni intihar eşiğine sürükledi. Kitaba hakim olan bir hüzün unsuru var. İlk başta güzel ve yerinde olsa da tüm kitaba ve karakterlere hakim olunca boğuluyormuşum gibi bir hisse kapıldım. Genede okuması zevkli bir kitaptı.

Eklemem gereken bir şey var ki oda kitabın sonu. Kitabın büyüleyici kurgusuna rağmen Marissa'nın ani bir kararla fikrini değiştirmesi bana çok zayıf geldi. Kitaba aykırı bir şeydi. Ah birde en sonunda Marissa'nın kendi bağımsızlığına sahip çıkması gerçekten rahatlatıcı oldu. Onu böylesine dişli görmek çok hoşuma gitti. Kitapta en sevdiğim sahne masaya elini vurup Havers'e artık dur demesi oldu.

Seri:
Dark Lover (Black Dagger Brotherhood, #1)
Lover Eternal (Black Dagger Brotherhood, #2)
Lover Awakened (Black Dagger Brotherhood, #3)
Lover Unbound (Black Dagger Brotherhood, #5)
Lover Enshrined (Black Dagger Brotherhood, #6)
Father Mine: Zsadist and Bella's Story (Black Dagger Brotherhood, #6.5)
Lover Avenged (Black Dagger Brotherhood, #7)
Lover Mine (Black Dagger Brotherhood, #8)
Lover Unleashed (Black Dagger Brotherhood, #9)
Lover Reborn (Black Dagger Brotherhood, #10)
Lover At Last (Black Dagger Brotherhood, #11)0 Yorumcuk:

Yorum Gönder