12 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Şeytan Marka Giyer || Lauren Weisberger


Devil Wears Prada - Lauren Weisberger

Şeytan Marka Giyer
Lauren Weisberger

Tür; Çik- lit, çağdaş
Sayfa: 448
Yayıncı: Altın Kitaplar
Yayın Tarihi; 13.04.2003
Türkçe: Çevrildi.
Puanım:

Okuduğum en harika kitap asla diyemeyeceğim bir kitaptı.Çok sık aynı şeyleri tekrar ediyordu.Bazen bir gün bir sayfada geçerken bazende bir gün çok uzun yer tutuyordu.Sonu filmden daha tatmin ediciydi. Filme güvendim sonunda benzer şeyler bekledim ama alakası yoktu.(Nefret ettiğim bir başka olay, o zaman neden kitabın filmini yapıyorsun?)

İlk başı eğlenceliydi, ama sonra tekrar etmeye başladı ve çok sıkıldım. Kitap akıcı ve ilginçti. Pek modadan ya da diğer şeylerden anlamadığım için aşırı kullanılan marka isimleri beni sıktı.

Her ne kadar kızın hayatı benim tahmin edebileceğim bir hayat olmasada kitapta bir sıradanlık hissetttim.Karakterler çok renkliydi.Özellikle Christian ile olan sahneler ilginçti.Ama itiraf etmeliyim filmdeki gibi bir sahne bekliyordum. Olmaması hem hayal kırıklığı yarattı hemde ilginç bir hava bıraktı.

Kısaca konuya bir bakarsak; 

Andrea yeni moda dergisinde iş bulur ve bu işin gereksinimleri ile birlikte hayatı mahvalur. Kitap kısaca bunu anlatıyordu. Arada sırada gelen bir kaç kişi dışında Ya And-re-ah duyuyordunuz ya da bir telefon sesi.0 Yorumcuk:

Yorum Gönder