15 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Tender Mercies | Kitty Thomas"Grace. That word that finally meant something again. Mercy. Favor. Good will."

Fed up with play kink, Grace Warner moves to an island that embraces erotic slavery to be with a man she met online. Within hours of her arrival, everything is ripped from her, and she quickly learns play is preferable to the realities of actual enslavement.Asher Collins has spent the past year mourning and blaming himself for the death of his slave, Darcy. When Grace catches his eye at a showing, obviously abused, he becomes obsessed with buying her and finding a way to atone for his own past sins.Tender Mercies
Kitty Thomas


Tür: Erotik
Sayfa; 220
Goodreads Puanı: 3.80 (889 Oylama)
Yayıncı; Burlesque
Yayın Tarihi; 06.05.2011
Dil; İngilizce 
Türkçe; Çevirilmedi

Gerçekten ilginç bir kitaptı.İçinde bol bol cinsellik, erotik anlar ve çoğunlukla sadist şeyler vardı. Bu hayat tarzını anlıyorum diye yalan söylemeyeceğim.

Anlatımı güzeldi ve kitap akıcıydı. Yalnız Grace'in yeni Efendisine geldiğinde güvenme aşamasının biraz hızlı olduğuna inanıyorum. Bdsm İçermesine rağmen güzel bir kurgusu vardı. Kedi takıntısı ise komiğime gitti.
Bu tür içinde okunmaya değer bir kitap olduğunu düşünüyorum.
Aniden ortaya çıkan James karakterinden hoşlanmadım.Ayrıca kızımızın kitabın sonuna saklanan inatçı ruhunu da benimseyemedim.

Grace Köle/efendi yaşam tarzında olan bir kızdır ve bu hayuat artık ona sahte gelmektedir. Kölelerin gerçek olduğu bir adanın olduğunu öğrenir ve kendine bir Efendi bulur. Bu Efendi ise sadist bir kişiliktir. Altı ay içinde Grace sadece bir kabuktan ibarettir. Asher Grace'i Lucasdan alır ve ona bir köleye nasıl davranılması gerekiyorsa ona öyle davranır. Aralarında karşılıklı bir aşk doğar.Kiap çoğunlukla Asher'ın Grace'in güvenini kazanmasına kuruludur. (Kitabı okurken daha önce okumuşum gibi bir hisse kapıldım. Ve bu olay hala devam ediyor. Nedenini bilmiyorum.)


Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

2 yorum:

  1. Tugce'nin Kitaplığı7.1.13

    Kitty Thomas'ın bu kitabını okumadım bende bunu merak ediyordum ama Comfort Food'u okudum ve gerçekten değişik bir kitaptı. Bu türün sınırlarında gezen gercekten ilginc bir kitap, bir okursan fikrini duymak isterim şahsen :) Hatta duşundum de ben de onun yorumunu yazayım bu hafta ;) eğer listende varsa gormediysem link atar mısın, bakayım ne yazmıssın...

    YanıtlaSil
  2. Comfort Food'u daha önce okumadım ama şimdi merak ettim açıkcası. Ona da bir "to read" yaptım. Merakla bekliyorum.

    YanıtlaSil