29 Mart 2012

Kitap Yorumu: Ejderin Arzusu || G.A. Aiken

About a Dragon (Dragon Kin #2) 
G.A. Aiken


Tür; Fantastik, Aşk Hkayesi
Sayfa; 353
Yayıncı: Ephesus
Yayın tarihi; 11.2008
Dil; İngilizce 
Türkçe: Çıktı. 2013 
Puanım:  
Nolwenn cadısı Talaith için hayat hiçbir zaman kolay olmamıştı. Bir tanrıça tarafından köleliğe zorlanmış, kocası tarafından hor görülmüştü. Ve yaşadığı köydeki herkes kendisinden korkuyordu. Tam hayatının daha kötü gidemeyeceğini düşündüğü sırada, onu öldürmeye niyetli kızgın bir kalabalık tarafından, yatağından sürüklenerek çıkartılmıştı. Kimsenin hesaba katmadığı şey ise, gümüş yeleli bir ejderhanın onu kurtarmaya karar vermesiydi.

Kudretli Briec, gözleri Talaith’e değdiği anda kadının onun olacağını biliyordu. Ama Talaith’in sivri dilini hesaba katmamıştı. Niçin onun da kendisini istediği halde bunu bir türlü kabul etmediğini anlayamıyordu. Kim Briec’i istemezdi ki? O, Kudretli Briec’ti. Dişiler, geceyi kollarında geçirmek için kavga ederlerdi. Ama ona Lort Kibirli diye hitap etmekte inat eden bu ufak tefek kadın basit dünyasını altüst etmişti. Briec dikkatli hareket etmezse insan dişisi
hakkında bilmediği sırlar tüm ırkına felaket getirebilirdi...

“Seksi ve fazlasıyla espirili" - Romantic Times

"Aiken'dan mükemmel bir kitap daha." - RT Book Reviews

"Ateşli mi ateşli bir seri." Library Journal

Briec ve Talaith'in hikâyesi


Diğer kitaba göre biraz daha sönük olduğunu söyleyebilirim ama aynı zamanda bambaşka bir tat bırakıyordu. Abi kardeş kavgaları bu kitapta daha bir başka oldu. Özellikle yeni katılan karakterler kitaba bayağı bir renk kattı. Diğer kitap bitti ama ondan tamamen soyutlanma gibi bir olay yok. Çiftlerimizin başı hala dertten kurtulmuyor.

Bu kitapta en çok ne sevdim diye kendime sorarsam, cevabım Izzy olurdu sanırım. Kadroya yeni katılan bu insan kızı bence herkesi kendini sevdirecektir.

Tanrılarda işe giriyor bu arada, fedakârlıklar kitabın tema konusu. İlk kitabın hemen arkasından olaylar devam etmiyor. Kardeşlerin karakterlerini daha iyi gözlemleme şansı buluyoruz.

Kısaca Konusu

Kitapta bir suikastçı olan Talaith Briec tarafından yakılmaktan kurtarılır, ama bizim kendini beğenmiş ejderha dostumuz Abisinin eşiyle olan ilişkisini kıskanmaktadır ve bu tür bir ilişki istemektedir işte o zaman adını bile öğrenmeye tenezzül etmediği sütlü kahve renkli bayanı mağarasına götürmeye karar verir.

Seri

Everlasting Bad Boys (Dragon Kin, #0.5) 
Dragon Actually (Dragon Kin, #1) 
About a Dragon (Dragon Kin, #2) 

What a Dragon Should Know (Dragon Kin, #3) 
Last Dragon Standing (Dragon Kin, #4) 
How to Drive a Dragon Crazy (The Dragon Kin, #6) 


2 yorum:

  1. Bu tek hikayeden mi oluşuyor?

    YanıtlaSil
  2. Evet bu sefer ki tek hikayeden oluşuyor. Tabii diğer kitaptan karakterlerimiz gene yer alıyor.

    YanıtlaSil