16 Mart 2012

Kitap Yorumu: Meleklerin Kanı || Nalini Singh


Vampir avcısı Elena Deveraux, işinde en iyisi olduğunu biliyordu. Ancak yeni görevi için doğru kişi olup olmadığından emin değildi. Üstelik öldürücü bir güzelliğe sahip ve hiçbir ölümlünün kızdırmak istemeyeceği Başmelek Raphael tarafından görevlendirilmişti. Elenanın başarısızlık gibi bir seçeneği yoktu. Görevi imkansız olsa bile. Bu kez peşine düştüğü kişi, yoldan çıkmış bir vampir değil, yoldan çıkmış bir başmelekti. Elena, kendini daha önce benzeri görülmemiş bir cinayetler zincirinin tam ortasında bulacak ve tutkunun tehlikeli uçurumlarına doğru çekilecekti. Bu av onun sonunu getirmese bile, Raphaelin baştan çıkarıcı dokunuşlarına kendini teslim etmesi, Elenanın hayatının en büyük hatası olabilirdi. Çünkü başmelekler, ölümlü oyuncaklarıyla oynarken onları fark etmeden kırabilirdi.


Meleklerin Kanı (Lonca Avcısı,#1)
Nalini Singh

Tür: Paranormal, aşk, melek
Orjinal Ad: Angel's Blood (Guild Hunter #1)
Yayıncı:Artemis
Yayın Tarihi: Eylül 2012
Türkçe.Çıktı
Puanım:  

Bu serinin yayın hakları Artemis tarafından alınmıştı ve biz uzun zamandır çevrilmesini bekliyorduk. Seriyi özleyip tekrar okuma kararı aldım ve başladım.

Kitabın ne kadar güzel olduğunu hatırladım. Elena ve Raphael her seferinde beni benden almayı başaran gerçekten harika karakterler.

Kitabı okuyalı neredeyse bir yıl olmuş, tekrar okumaktan asla pişman olmayacağım büyüleyici bir seri. Her kitabı daha bir heyecanla daha bir merakla bekler oldum.

Elena'nın bükülmeyen karakteri, fedakarlığı, cesur oluşu, sevdiklerine ne yaparlarsa yapsın yardıma koşan doğası ile yani her şeyi ile büyüleyici. Bir peri masalından çıkmış güzelliğini saymıyorum bile.

Yazarın bir çok kitabını okudum ama Elena'nın ve Sara'nın yeri bende ayrı. Onlar kadar tutarlı, ne istediklerini bilen, cesur, yetenekli ve güçlü kadınlar çok nadir bulunur. Herkes bir an önce bu seriyi okumalı!

Elena bir avcı vampirleri avlıyor bir baş meleğin yoldan çıkması ile şehrin başmeleği Raphael Elena'nın hizmetine ihtiyaç duyuyor. Kitabın konusu bu, tabi içeriğe bir ışık bile tutmuyor. Bu kitap öylesine macera dolu ve öylesine sınayıcı bir kitap ki kelimeler yetersiz benim için. Uzun zamandır ilk kez 2. defa bir kitabı okuyorum, bu benim için çok önemli.Bu aşka bayılıyorum!
Not: Bugün (17.Agustos,2012) aldığım bir habere göre Artemis bu seriyi çıakrıyor. Şuan matbaada. Sevincime diyecek yok gerçekten.

Alıntılar:


Elena vampirlere kazık saplamazdı. Onların izini sürer, paketler, sonra da efendilerine geri götürürdü -yani meleklere." sy1.Elena, Raphael'in sözlerinde geleceğini görebiliyordu. 'Benim anılarımı almazsın," diye hatırlattı ona. 'O aşamaya geldiğimizde bana istediğini yapabilirsin ama anılarımı almaya kalkma.'
'Ölmeyi mi tercih edersin?"
'Evet.'
'Öyle olsun' "sf 364

Önerilen Bağlantılar:

2 yorum:

 1. Adsız12.8.12

  bu tarz kitaplara bayılırım bir an önce türkçeye çevrilmesini bekliyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende çok seviyorum Mona, Yakın zamanda çevrilmezse elde tutulabilir bir kopya istediğim için getirteceğim. :D

   Sil