14 Mart 2012

Kitap Yorumu: Angels' Flight || Nalini SinghAngels' Flight (Guild hunter, #0.5, 1.5, 4.5, 4.75) 
Nalini Singh

Tür: Fantastik, Antoloji
Sayfa: 368
Yayıncı:  Berkley Sensation
Yayın Tarihi:  28.02.2012
Dil:  İngilizce 
Türkçe: Çevrilmedi
Puanım:  
In Angel’s Wolf a vampire becomes fascinated with the seductive angel who rules Louisiana. But all is not what it appears to be in her court.
In Angels’ Judgment a hunter must track one of her own gone bad, while surviving the deadly tests placed in her way by the archangels themselves. Unexpected backup comes from a stranger who might just be the most lethal threat of all...
Plus FIRST TIME IN PRINT
In Angels' Pawn a vampire hunter faces off against two rival factions and the angel manipulating them both, and a vampire whose help is not entirely selfless...
And NEVER BEFORE PUBLISHED
In Angels’ Dance an angel trapped in the mountain stronghold of the Refuge finds herself under siege by a warrior angel from a martial court.

Gerçekten çok güzel bir kitaptı. İlk 3 hikaye öyle ya da böyle yayınlanmıştı, bende okumuştum. Yalnız pek bir şey hatırlamadığım için tekrar okudum. Her biride ayrı güzeldi. Tekrardan okumaktan zevk aldım. Zaten Nalini ne yazsa ben okurum. Bu kadına hayranım!

Birinci hikayede Ashwini ve Janvier'in ilginç flört hikayesinden bir parça okuyoruz. Ancak bu sefer Ash, Janvier'in yardımına ihtiyaç duyuyorlar. İkisi beraber güçlü ve acımasız bir meleğin, kendi emri altındaki vampirlerle olan güç mücadelesinde piyon oluyorlar.

İkinci hikayede Sara'nın nasıl eşi Deacon ile tanıştığını ve Lonca'nın başına geçtiğini okuyoruz. Oldukça heyecanlı ve boşluk dolduran bir hikaye.

Üçüncü hikaye ise Refuge'de Cadre olmak isteyen bir meleğin neredeyse canı çıkana kadar dövdüğü bir vampir olan Noel'İn iyileşme ve kendi aşkını bulup, yolunu çizmesin, Raphael'in emri altındaki güçlü bir meleğin kurdu ve infazcısı olmasını okuyoruz. Bazen sizi en çok sevenler, sizi en çok üzenler oluyor...

Son ve dördüncü hikayede ise gene muhteşem bir aşk hikayesi okuyoruz. Jessamy meleklerin tarihlerini tutan yaşlı ve sakat bir melek, kendi çapında güçlü ama Refuge'de kalmayı tercih ediyor. Bir gün Raphael'in saflarına katılmak için gelen Galen'i görüyor. Galen'in nezaketten yoksun hali, Jessamy'nin acı verici geçmişi ile birleşip bizi ilk önce Refuge'de başlayan NY'e uzanan sonrada, tekrar Refuge'e getiren harika bir hikaye.

Son hikayeyi daha önce okumamıştım. Sanırım bu kitap içinde ilk kez yayınlandı. Bizim sevgili melek öğretmenimiz ve tarihçimiz Jessamy hakkındaydı. Onun Galen ile nasıl tanıştığı ve kendi kanatlarını nasıl bulduğunu okuduk. Öyle güzel, akıcı ve sürükleyiciydi ki kelimeler yetmez, bu seriye bayılıyorum.

Jessamy'nin hikayesini bekliyordum, daha doğrusu istiyordum. Bu kitapta karşıma çıkması gerçkten sürpriz oldu. Gerçekten hoş bir sürprizdi. Ama daha uzun bir hikaye olmaması biraz hayal kırıklığı yarattı, şöyle uzun bir kitap isterdim. Nalini'nin kitaplarını okumaya doyamıyorum!

Kitapta özellikle son hikaye de sinir olduğum tek şey Jessamy ve Galen'in mutlu sonunun gereksiz yere uzatılmasıydı. Sanki yazar bizi onların aşkına ikna etmeye çalışıyordu. Onun dışında tüm seriyi tekrar okumayı düşnüyorum, çünkü yeni kitap çıkana kadar açlığım sınır tanımayacak gibi duruyor. Yaşasın Guild Hunter'lar! Melekleri unutma, vampirleri de.

Meleklerin Kanı (Lonca Avcısı,#1) | Nalini Singh
Archangel's Kiss (Guild Hunter, #2) | Nalini Singh 
Archangel's Consort (Guild Hunter,#3) | Nalini Singh 
Archangel's Blade (Guild Hunter #4) | Nalini Singh 
Angels' Flight (Guild hunter, #0.5, 1.5, 4.5, 4.75) | Nalini Singh
Archangel's Storm (Guild Hunter #5) | Nalini Singh 

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder