19 Mart 2012

Kitap Yorumu: Archangel's Kiss || Nalini Singh


Archangel's Kiss 
Nalini Singh
Tür; Fantastik, Yetişkin,
Sayfa; 323
Yayın Tarihi: 02.02.2010
Dil: İngilizce 
Türkçe: Artemis
Seri: Lonca Avcısı 2
Puanım: 


İkinci kez bu serinin kitaplarında kendimi kaybolmuş buluyorum. Serinin büyüsüne düşüyorum. Kalbim yerinden çıkacak gibi, Rafael ve Elena'nın aşkını okuyorum. (Şair de oldum bu seri yüzünden damnit!)
Bu kitapta yeni "yapılma melek" olan bir eşsiz Elena var, yeniden doğuyor. Ama o hala bildiğimiz Elena  ve Raphael'e, başmeleğimize, sırılsıklam aşık. Arasıra İçli dışlı olmaları biraz aşırı geliyor ama o duyguyu bile seviyorum. Meleklerin dansını görmek istiyorum!
Elena  yıllık koma uykusundan uyanıyor, artık bir melek ve ilk iş Sara'yı görmek istiyor. Onları ki gerçek arkadaşlık. Elena Refuge'de (meleklerin yuvası). Ancak bir bebek kadar güçsüz. İlk önce kanatlarını ve kendini güçlendirmeli, Raphael'in onu zayıf olarak gören 7si ile yor yordam bulmalı. Ancak kötü adamlar asla iyileşmenizi beklemiyorlar. İlk önce bebek bir meleğin kaçırılması, sonra sağda solda ölü ve işkence edilmiş vampirlerin ortaya çıkması işleri çıkmaza sokuyor. Ayrıca Elena'yı öldürmek isteyenler var. 
Aşırı gelişen bir başmeleğin Elena ile kedi fare oyunu oynamak istemesi ise işleri biraz daha karmaşık hale getiriyor.

Kitap güzeldi ama sonunu pek sevemedim, biraz fazla gelişen bir meleğin ölmesini beklerdim. ölmedi mi?, bilemem okuyun. Biraz karmaşık.

Sara ve Zoe, kitapta bir kaç kez geçmesine rağmen onları daha fazla okumak istiyorum, yaz ortasında çikolatalı dondurma isteyen hamile bir kadın gibi aşeriyorum. Bu sevgi nerden geliyor tabi ki yükseklerden, Elena... onlara karşı duyduğu sevgi içinize işliyor resmen.

En sonunda Rafael'in 7 de 7si ile tanıştık. Her birinin ayrı hikayesi var, okuması çok zevkli olacak. Tek dileğim yazar onları yazarken bize bu seriye bağlatan Elena ve Rap'ı boşlamaması. Biz de meraktan ölmeye razı değiliz yani!!

Siz hala bu seriyi okumadınız mı? Çabuk!

Önerilen Yazılar

10 yorum:

 1. bu türkçeye çevrilecek mi bir bilginiz var mı

  YanıtlaSil
 2. ne zaman çıkması bekleniyor

  YanıtlaSil
 3. Geçen yıl demişti Artemis :D

  YanıtlaSil
 4. Kitap türkiyede yayınlandı mı? İlk kitabına hayranım ve 7 kitabı varmış sadece birinin türkçe olduğunu öğrenince baya üzülmüştüm.

  YanıtlaSil
 5. Maalesef daha çıkmadı Luna :/

  YanıtlaSil
 6. mrvhll16.3.15

  Kitapla alakalı bir gelisme var mı ?? Uzun süredir bakıyorum hiçbir site de açıklama bulamadım hatta kitapla alakalı yorum yapan tek site burası sanırım :/

  YanıtlaSil
 7. Nurefşan Yücel3.5.15

  Serinin geri kalan kitaplari cevrilicek mi ? Ve geri kalan kitaplar yine elena nin bakis acisi ile mi yazildi yoksa diger karakterler uzerinden mi
  (HArika bir cumle kurdugumu farkindayim tevecuhunuz :D)

  YanıtlaSil
 8. Serinin hakları artık Yabancı Yayınlarında. 1,2 ve 3 Elena, bazen diğer karakterlerin gözünde. 4 Dmitri, 5 jason, 6 Elena, 7 Nashir.

  YanıtlaSil
 9. Nurefşan Yücel3.5.15

  Tamam Teşekkürler

  YanıtlaSil