2 Mart 2012

Kitap Yorumu: Cat's Claw || Amber Benson
Calliope Reaper-Jones is Death's Daughter. She owes a debt to Cerberus, the three headed dog that guards the gate's of hell-a debt that involves a trip to Purgatory, Las Vegas, ancient Egypt, and a discount department store that's more frightening than any supernatural creature she'll ever encounter.


Cat's Claw (Calliope Reaper - Jones #2)
Amber Benson

Tür:Fantastik
Sayfa:320
Yayıncı:Ace
Yayın Tarihi:23.02.2010
Dil:İngilizce
Türkçe: Çevrilmedi

Kitapta, yunan ve mısır mitolojisi iç içeydi. İlk kitabın tadını alamasamda okumaktan zevk aldım, üçünçü kitabı da okumayı düşünüyorum.
Biraz sıkıldığımı itiraf edeceğim. İlk kitap daha güzeldi. Sanki bu kitap biraz zorlanma gibi geldi. Kitapta bolbol eski mısıra ait öğeler vardı, hatta kitabın bir bölümünde geçmişe gittik. Kitapta tanrılar gene büyük bir rol oynuyordu. Tabi genelde bu tanrılar karakterimizin hayatını dahada beter etmeye meyilli oluyor. Üçüncü kitabı gerçekten merak ediyorum. Sonuçta cennet var. Genellikle cehennemi işlediğimiz için hoş bir değişiklik olacağa benziyor.

Caliope, Cerberusa ilk kitapta verdiği söz için çağırılır.Bass kediler tanrısı Caliope'nin bedenini ele geçirmek istermektedir ve kitaptaki kötü karakter ünvanını hak eder. Daniel ölmemiştir. Caliope'nin ünü tüm paranormal dünyaya ulaşmıştır. Kızımızın hayatı gene karmakarışık olmuştur.

Kitap komikti aslında. Bu sefer Tanrı (Asıl, büyük olan) ile bireysel konuşmalar yok ama cehennemden sonra Caliope üçüncü kitapta Daniel ile cennete gidiyor. 

Seri:

Death's Daughter (Calliope Reaper-Jones, #1) 

 Cat's Claw (Calliope Reaper-Jones, #2) 


 How to be Death (Calliope Reaper-Jones, #4) 
 The Golden Age of Death (Calliope Reaper-Jones, #5) 


0 Yorumcuk:

Yorum Gönder