3 Mart 2012

Kitap Yorumu: Web of Lies || Jennifer Estep


Web of Lies (Elemental Assassiın, #2) 
Jennifer Estep

Türü; Fantastik
Sayfa: 400
Yayıncı; Pocket
Yayın Tarihi; 25. 05. 2010
Dil: İngilizce
Türkçe: çevrilmedi


Mükemmel olduğunu söyleyemesem de yarısından sonra kitaba bir heyecan, bir akıcılık geldi. Hele şükür Donovan'dan kurtulduk diyebiliyorum. "Sevgili dedektif ahlaksız bir yerde asıl ahlaklı olanı bırakmayı" tercih ederek başka şehre gitti. Defol!!! Artık rahatladım.
Fletcher'ın eski bir arkadaşının başının belada olması Gin'i gene o ünlü Örümcek yapıyor. Klasik Donovan ve onun ahlak çatışması var ama işe Owen giriyor. Esas, esas adam :D Gin bir soygundan Owenin kız kardeşini kurtarıyor. Tanışma Böyle Ama asıl önemli olan Owen kendi kendi ile çatışmıyor. Ahlaksal olarak bu mu doğru demiyor. Gin onun karşısına bir fahişe olarak çıktı ve adam sadece ne yapmaya çalıştığını anlamaya çalıştı. 
Tam bizim zorlu, çetin kızımıza göre. Yemede yanında yat.

Yazarın en sonunda Donovan'dan kurtulduğuna nasıl sevindim anlatamam.

Gin kitabın en sonunda gene birilerini öldürüyor. Asıl önemli olan önceden de tahmin edildiği üzere Mab Monreo'nun kesin olarak Ginin ailesini öldürdüğünü biliyoruz. Ve kızımızın elindeki Gümüş Runik işeratlerin buz gücünü engellediğini, umutsuz bir anda bu bariyeri aşarak tam potansiyeline ulaştığını (buz gücünün) öğreniyoruz. Bekliyordum bunu, yoksa güçlü bir elemental olan Mab'i nasıl öldürecek.

Şu anda kritik bir yerde kaldı. Örümcek aranan durumda. Ah çok heyecanlı.

Bu arada Donovan canım, cehenneme kadar yolun var seni ödlek, düşük değer yargılarına sahip sığ, şahsiyetsiz kişilik.
Kitabın başında bir çok tekrar vardı özellikle ilk kitapta defalarca tekrarlanan şeyler ikinci kitapta da tekrarlanmıştı.

Bu kitapta Finn ile ilgili fazla bir olay yok. Bence zaten Finn kitabın sıkıcı olmasını engellemek için konulmuş ama daha çok sıktığı oluyor, bu "aşırı tekrar" olayı ile.

Seri:0 Yorumcuk:

Yorum Gönder