30 Mart 2012

Kitap Yorumu: What a Dragon Should Know || G.A. Aiken

What a Dragon Should Know (Dragon Kin, #3)

G.A. Aiken

Tür: Fantastik
Sayfa: 460
Yayıncı: Ephesus -çıkmadı
Yayın Tarihi: 01.09.2009
Dil; İngilizce
Türkçe: Çevrilmedi

Gwenvael ve Dagmar'ın hikayesi;


Bu kitapta Gwenvael'den beklediğim davranışlar yoktu, bu bir gerçek, ama gene de muhteşem bir kitaptı. Dagmar'a hayran kaldım. Tanrılar gene kendi rollerini oynadılar.

Neden beklediğim gibi değildi? 
Çünkü Gwenvael'i yaramaz çocuk olarak tanıdık, her ne kadar Dagmar ona meydan okusada o yaramaz çocuğu göremedim ben; daha ciddi ve daha olgun davranıyordu.

Briec ve eşide gene bu kitapda, hiçbir zaman diğer karakterler yok olmuyor, hatta bazen ana karakterlerden daha bile ilgi çektikleri söylenebilir. Özellikle bir sahne vardı kitapta, Gwenvael ve Dagmar birilerinin sevişmesini izliyorlardı. İşte bu bizim yaramaz çocuktan beklenir bir hareketti ama bundan daha fazlasını göremedim.

Biliyor muydunuz Annwyl hamile!,
Konusu
Bu sefer kızımız kuzeyli, soğuk bir iklim, kaba adamlar... üstelikte pek zeki oldukları söylenemez. Canavar diye tanınan Darmar bizim insan kraliçemize, Annwyl'a, çocukları hakkında önemli bir bilgisi olduğunu iletir ve Gwenvael oraya gönderilir. Sorun şu ki Gwenvael kızımızı gördüğü anda gülme krizine girer çünkü hiçte beklediği gibi birisi değildir. Sonuçta Canavar nerede! Kitabın başı böyle ana konu ise Annwyl'ın hamileliği ve ikizlerinin tehlikede olmasıdır. Herkes onları öldürmek istemektedir ve nitekim kitabın sonunda Annwyl ölür. Kahrolmamak imkansız!!

Kitaptan alıntılar: 

kitabisevda "Bunu sana zaten açıkladım. Senden hoşlanmıyorum. Çoğu insandan hoşlanmadığım bir gerçek ama  senden özellikle hoşlanmıyorum.Senden hoşlanmama oranıma bakarsak kendi dinimi bile oluşturabilirim."

kitabisevda " O lanet yün çoraplar. Onu, ne denli sevdiğini
 tanrılar arasında pazarlığı en çok seven bir savaş tanrısıyla, çorap üzerinden pazarlık ettiğini söyleyene kadar anlayamamıştı."

Seri

Everlasting Bad Boys (Dragon Kin, #0.5) 
Dragon Actually (Dragon Kin, #1) 
About a Dragon (Dragon Kin, #2) 

What a Dragon Should Know (Dragon Kin, #3) 
Last Dragon Standing (Dragon Kin, #4) 
How to Drive a Dragon Crazy (The Dragon Kin, #6) 

1 yorum:

  1. İnanmıyoruuuummm!!!! Annwyl!!!!!!! :(

    YanıtlaSil