4 Nisan 2012

Kitap Yorumu: The Dragon Who Loved Me || G.A. Aiken

The Dragon Who Loved Me 
G.A. Aiken

Tür: Fantastik, aşk, yetişkin
Sayfa; 383
Yayın Tarihi; 01.09.2011
Dil; İngilizce 
Türkçe:  1. ve 2. kitap çevirildi.
Seri: Dragon Kin 5

I was raised for battle. And as the first daughter of a warrior family, I’ve earned my reputation the hard way. Yet now I fight alongside uncivilized male Northland dragons who think a female is only good for breeding and waiting back home in the cave. But it’s the foolish and foolhardy who would try to stop me, Rhona the Fearless, from doing what I do best—destroying the enemies of my kind. So the smartest thing wily barbarian Vigholf the Abhorrent can do for me is stay out of my way as we risk all on a deadly mission in enemy territory. I don’t care if he’s fascinated by me, even though he is as attractive as he is resourceful. He’s having far too much fun putting me in difficult situations and testing my sense of duty to the limit. And I’m going to enjoy challenging his insufferable confidence, outwitting his schemes, and making him surrender in the wildest ways...

Serinin çıkmış son kitabı. Çok muhteşem olmasa da beni merakta bıraktığını söyleyebilirim.

4. kitapta başlayan savaş 5 yıldır sürmekte ve Annwyl delirmiş durumda. Tanrılar o büyük burunlarını her yere sokuyor ve bizimkilerin hayatlarını mahvediyor.

Açık konuşmak gerekirse bu kitapta diğerlerinde olan tadı alamadım. Tabii bu kesinlikle kitap kötü demek değil. Sadece ikili ilişki biraz zayıf geldi. O ilk kitaptan beri hayranı olduğumuz, kardeşler arası çatışmalar, komik ve ateşli sahneler bol bol mevcut. Ayrıca İkizlerin ve Briec'in kızının büyüyüp anne babalarını korumak için adam öldürme yaşına geldiğini sevinçle size duyurmak isterim.


"Dürüst olmamı mı istiyorsun?" Vigholf aniden söyledi. "Neden -senin demene göre -yüzümün aç göründüğünü sana söylememi mi istiyorsun? Senin yüzünden. Sana açım. Eğer yemek istediğim bir şey varsa oda sensin." Rhona geriye bir adım attı, ellerini kalçalarına koydu ve onu "Yamyam pislik" diye suçladı.

Belki de romantik anların biraz zayıf olması daha iyiydi, çünkü bu kitapta çok fazla kan ve savaş vardı. Yüregim gögsümden çıkacakmış gibi hissettim. Özellikle bir sahnede Briec'in yaralanması ve ölüme çok yaklaşması beni fena yaraladı. Tabi sevgili kızı onu bu durumdan kurtardı.

Kitabın sonundaki eşlerin buluşma anları öyle güzeldi ki. Feargous ve Annywl, çok duygusal.

Kitap gene esprilerle dolu, anlatımda değişme gözüme çarpmadı. Sanırım bu konuda içimizi rahat tutabiliriz.

Bu kitapta çift olarak Rhona ve Vigholf'u okuyoruz. Bu ikisi Annwly'ın çılgınca planları peşi sıra sürüklenir, çeşitli badireler atlatır ve kendi mutlu sonlarına ulaşırlar. Savaş biter ve bizimkiler evlerine döner. Kitabın sonunda ise Eibhear en sonunda  çocukluktan çıkar. Tabi bizim Izzy ona hemen atlamayacaktır. İyi de yapar. Bu ikisinin ilişkisi beni gerçekten çok meraklandırıyor. Ama içten içe en çok Eibhear'a kızmaktayım. Çünkü kızı sevdiğini bile bile hala saçma sapan yollara baş vuruyor..

Seri

10 yorum:

 1. çok çok çok merak ettimm.6 ve son bitiyor öyle mi :(

  YanıtlaSil
 2. Devamı var bildiğim kadarıyla yazar yazacaktı ama araştırmak lazım tabii.

  YanıtlaSil
 3. bu da anita gibi sonsuza dek devam etsiin :D

  YanıtlaSil
 4. Gabriella Patrick20.5.14

  Izzy ile ilgili okudugum bir spoiler yuzunden muthis ofkelenmistim. Ama aslinda Eibhear in da yuz vermeme konusunda ne kadae gicik olup bunu hakettigini bana hatirlattiginnicin tesekkurler Merve...
  ;)

  YanıtlaSil
 5. Izzy ile ilgili okuduğun o spoiler bir çok kişiyi rahatsız etti ama ben olmadım, en azından şu an olmuş gibi durmuyorum. :D Gayet yerinde, Eibhear tam bir ayı bozması bir şeydi. Ne istediğini bilmeyen dengesiz yaratık. -_-

  YanıtlaSil
 6. Gabriella Patrick20.5.14

  BU YORUM SLOİLERLİ.
  Tamam, su an Izzy ve Eibhear hakkindaki duygularim esitlendi, onyargim yok oldu, vakti gelince huzur icinde okuyabilirim :)
  Ya ben zaten daha 3. Kitaptaki veda sahnelerinde bile Eibhear in tutumuna sinir olmustum, Izzy ise cok tatlı bir cocuk. Bekaretini, sevdigi ejderha yakinlardayken tutup da onun sapik kuzenine vermesine cok sinir oldum, dedjm biraz daha sıkamadin mi kendini. :| Ama Eibhear in da o kadar kibar bi ejderhayken Izzy ye oyle davranmasi da cok canimi skiyordu. Su an bqkinca hic de oyle rahatsiz etmiyor aslinda :) kizin da biraz ilgiye ve Eibhear i cezalandirmaya ihtiyaci vardi :)

  YanıtlaSil
 7. ingilizcem kitabı ingilizce okuyacak kadar iyi değil de, türkçe çevirisi çıktı mı ve çıktıysa kitabın adı ne?

  YanıtlaSil
 8. Serinin ilk bir kaç kitabı çıktı canım. Ejderin Aşkı sanırım ilk kitaptı. Devamını okuoku'da falan bulabilirsin.

  YanıtlaSil
 9. şey ben zaten ilk 4 kitabı e kitap olarak okudum da, 5. kitabın çıkıp çıkmadığını bilmiyorum. okuoku'da da bulamadım, acaba kitabın türkçe ismini söyleyebilir misin?

  (bu arada, cevap verdiğin için teşekkür ederim)

  YanıtlaSil
 10. Bulamadıysan çıkmamıştır o zaman 5. kitap. Türkçe takip etmiyorum ben. Rica ederim.

  YanıtlaSil