1 Nisan 2012

Kitap Yorumu: Last Dragon Standing || G.A. AikenLast Dragon Standing
G.A. Aiken

Tür: Fantastik, Aşk Hikayesi, ejderha
Goodreads Puanı:  4.20 (3.272)
Sayfa; 468
İlk Çıkış: 7 Eylül 2010
Seri: Ejderha Serisi 4
Puanım: 


Kitap Ragnar ve Keita'nın hikayesini ele alıyor.

Bu kitabın başını pek sevdiğimi söyleyemeyeceğim; çok sönük kalmıştı ama kitabın sonlarına doğru işin içine çeşitli yaratıklar girmeye başlayınca ve aksiyon artınca, daha bir hoşuma gitti.

Kadın karakterlerin birbirine çok benzediğini düşünüyorum, tabi belirgin özellkleri var ama gene de verdiği tepkiler çoğunlukla benzer oluyor. Ragnar'ın Dagmar'a aşık olduğunu düşünmüştüm, belki ilk zamanlarda öyleydi de, ama artık kesinlikle değil. Şimdi düşününce Keita ile Ragmar'ın çok farklı bir ilişkisi var. Bildiğimiz iki kişi anında etkilenir ve eş olurlar hikayesi değil. Zaten Keita da hemen bağlanmayı kabul edecek bir tip değil.

Her şeye rağmen güzel bir kitaptı. Olanları gizemli Keita'dan okumak ve onu daha iyi tanıma fırsatı bulmak çok güzeldi. Keita'nın asla bu kadar acımasız olacağını hayat etmezdim, ya da aptal rolünü bu kadar iyi oynayabileceğini.

Önceki kitaplarda Keita kaçırılmıştı, bir şekilde Ragmar'ın eline düşüyor ve tanışmaları böyle gerçekleşiyor. Bu kitapta ise Sevgili ejderha kraliçesi Ragmar'ı Dark Plains'e çağırıyor ve yolda Keita ve Ren ile karşılaşıyorlar. Hedeflerine ulaştıklarında ise Keitayı zorlu ve tehlikeli bir görev bekliyor. Tahtın koruyucusu olarak annesini öldürüp, Keita'yı tahta geçirip, onu kullanmak isteyen kişileri bulmak zorunda. Tabi tek endişesi bu değil.

Kitaptan alıntı
"Keita kardeşinin eşini dikkatle izledi. Ufak yapısına rağmen hiç korkuyormuş gibi durmuyordu  "Arkandaki at kıçını hesaba katarsak" dedi Dagmar geri çekildi, Brighid'e  baktı." Centaur derdim."

Seri

Everlasting Bad Boys (Dragon Kin, #0.5) 
Dragon Actually (Dragon Kin, #1) 
About a Dragon (Dragon Kin, #2) 

What a Dragon Should Know (Dragon Kin, #3) 
Last Dragon Standing (Dragon Kin, #4) 
How to Drive a Dragon Crazy (The Dragon Kin, #6)   4 yorum:

  1. pudra tozu29.10.13

   Ragmar da Kral değil mi? Zulüm eden cinsten hani Anwl ile düşman ben sanırım karıştırdım

   YanıtlaSil
  2. Öyleydi, 2. kitapta ya da 3. kitapta daha iyi tanıma fırsatı elde ediyorduk sanırım. :D Hepsini peşpeşe okuyunca çorba oldular.

   YanıtlaSil
  3. Açıklaman için çok teşekkürler bu kitabı sabırsızlıkla bekliyorum

   YanıtlaSil
  4. Yorumun için ben teşekkür ederim, umarım çabuk çıkar :)

   YanıtlaSil