13 Nisan 2012

Kitap Yorumu: Kusursuz Oyun || Jaci Burton

The Perfect Play 
Jaci Burton


Tür: Erotik, Romance
Sayfa: 324
Yayıncı: Berkley Heat
İlk Yayın Tarihi: 01.02.2011
Türkçe: Nemesis - Ocak 2013
Seri: Play By Play 1
Puanım: 
Kusursuz Oyun - Jaci Burton Mick Riley, yıllardır profesyonel bir sporcu olmanın tüm avantajlarından yararlanmıştır: ün, servet ve her şehirde başka bir kadın… Tara Lincoln’le tanıştıktan sonra, tek gecelik ilişkilerden daha fazlasını istediğini fark eder. Tara ise futbolun, bu adı çıkmış çapkınını yakından tanımakla pek de ilgilenmemektedir. Mick Riley’nin son gözdesi olarak medyanın ilgisini çekmeden önce bile hayatı yeterince karışık olan Tara, aşk oyununu bir kere oynamış ve kaybetmiştir. Bu riski bir kere daha göze almaya hiç niyeti yoktur; hele ki söz konusu Mick gibi bir kadın avcısıysa... Ancak Mick kazanmaya kararlıdır; aklında da mükemmel bir strateji vardır.
“Tutku dolu ve sıcak!” Lora Leigh #1 New York Times Bestseller yazarı “Çok ateşli!” Fresh Fiction

Yorumum
Çok samimi, hareketli ve aynı zamanda romantik bir kitaptı. Özellikle aile için şakalaşma olan kitapları ayrı bir seviyorum. Kitap okurken bana biraz Breaking Dawn ve Shades Of Grey'i hatırlattı. Breaking Dawn çünkü Nathan adlı bir çocuk ve çocuğum için her şey tavrı var ayrıca yakışıklı kızın hayatına giren yeni bir erkek. Shades Of Grey çünkü kızımız zengin hayata adımını atıyor, çok seksi bir  adam var. Belki okuyanlar benim gibi bunu düşüneceklerdir. Kitabı okurken kızımız bana bir bakireyi hatırlattı, tabiki öyle değil ama bu zengin ünlü hayatı bilmemesi ve özellikle Mick'in ona bu yeni hayatı ona tanıtmaktan zevk alması bu bakış açısını benim gözümde gündeme getirdi.
Kitabın pek komik olduğunu söyleyemesem de beklentilerimi karşılayan bir kitaptı. Tek sorun tavşanlardan beter olmalarıydı. Ayrıca anlayamadığım bir çok spor terimi vardı. Hani şu bildiğimiz amerika da elle oynanan futbol.
Dikkatimi çeken başka bir öğe ise tam tamına kötü bir karakterin olmamasıydı. Liz'e yarı kötü diyebiliriz. Ama tam manasıyla kötü bir karakter göremedim.
Spoiler: Tara 16 yaşında hamile kalıp çocuğunu tek başına büyütmüş bir annedir. Bİr gün davet düzenlerken ünlü footbolcu aynı zamanda playboy olan Mick ile tanışır aralarında hızla gelişen ilişki, Liz'in -yani Mick'in menejerinin- Nathan'ın babasının uyuşturucu satıcısı olduğunu ifşa etmesiyle olaylar kötü bir sonuca gider.

Not: Orijinal kapaktaki adama ölürüm.

Güncelleme: 28 aralık 2012
Kitap Nemesisden Kusursuz Oyun adıyla çıkıyor.

Kapağıda burada, pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim.


7 yorum:

 1. Kapakların üzerimdeki etkileşimi arasındaki fark bildiğin uçurum... Kapağı hangi kafayla yapmışlar. Kafa problem!

  YanıtlaSil
 2. Bence de. Çok basit duruyor.

  YanıtlaSil
 3. Tarih8413.3.13

  Kitap tanıtımların sayesinde bugün kitap alışverişime 5 kitap eklendi. Bu yazılar beni fena gaza getiriyor bu hıza bütçe dayanmıyıorrr

  YanıtlaSil
 4. Üzülsem mi sevinsem mi bilemedim. İyi okumalar. Hangi şanslı kitapları seçtiğini de iletirsen çok memnun olurum. :D

  YanıtlaSil
 5. tarih84 - Pudra Tozu29.10.13

  Bu kitap çok iyi idi keşke 1 sahnesi olmasaydı o sahne ki bütün aşkı hiç etti pornografiye döndü çok çook kızdım yazara. Haksızlık olmasın diye bloğa yorum girmedim bakalım 2. kitap nasıl olacak okuyunca genel bir yorum yapacağım.

  YanıtlaSil
 6. O sahneyi hatırlayamadım. :( Ben de ikiyi okumadım, bu fuarda alabilirim. :D O potansiyel var!

  YanıtlaSil
 7. Sanırım bahsettiğiniz sahneyi biliyorum son kısımlarda tatilde olan değil mi? O sahneden sonra nefret ettim kitaptan maalesef, yerle bir etti :(

  YanıtlaSil