5 Nisan 2012

Kitap Yorumu: Serpent's Storm || Amber Benson
Serpent's Storm (Calliope Reaper-Jones, #3)
Amber Benson

Tü: Fantazi
Sayfa: 320
Yayıncı; Penguin Group
Yayın Tarihi; 22.02.2011
Dil; İngilice 
Türkçe: Çevrilmedi

Calliope just wants to make it big in the Big Apple like any other working girl. But Callie is also Death's Daughter, no matter how much she tries to stay out of the family business. And now her older sister has made a deal with the Devil himself to engage in a hostile takeover of both Death Inc. and Heaven-once they get Callie out of the way.


Calliope'nin üçüncü kitabı.

Üzüntüyle söylemekteyim ki bu seri benim için bitmiştir. Buffy The Vampire Slayer'ın Tara'sının yazdığı bu seriye son bir şans daha vermiştim ama maalesef pek tatmin edici olmadı. Seride beni kendine çeken bir şey yok. Kurgu güzel denebilir, anlatım güzel ama sorun şu ki karakterleri pek sevemedim, karakterin aşkına inanamadım eh böyle de olunca seriye devam etmenin bir anlamı yok sanırım.

Bu kitapta Calliope'nin babası ölüyor ve Calliope artık resmen Ölüm olmak zorunda aksi olursa hem dünya hemde öbür dünya tehlikeye girer. Şeytan ise Calliope'ye karşı Daniel'i başa getirmeye çalışıyor, Calliope'nin kız kardeşi gene olayların içinde. Büyük bir savaş var ve savaşı sadece ölüm durdurabilir. Rakibi olan Daniel'i öldürerek. Şansda bu ki Calliope en sonunda Daniel'e aşık olduğunu anlamıştı. Peki kim bu Frank?

Seri:
 Death's Daughter (Calliope Reaper-Jones, #1)
 Cat's Claw (Calliope Reaper-Jones, #2)
 Serpent's Storm (Calliope Reaper-Jones, #3)
 How to be Death (Calliope Reaper-Jones, #4)
 The Golden Age of Death (Calliope Reaper-Jones, #5) 

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder