23 Nisan 2012

Kitap Tanıtımı: Tengezer | Faith Hunter

Başka birinin bedeninde olmak hiç de kolay değil…
Jane Yellowrock…
O bir tengezer…

Üstelik vampirlerin, kurt adamların, cadıların ve insanların olduğu bir dünyada yaşayan son tengezer. Geçmişiyle ilgili hiçbir şey bilmiyor. Tek bildiği şey, New Orleansın vampir konseyi tarafından azılı bir vampiri öldürmek için işe alındığı. Tek duyduğu şey ise, içinde yaşayan canavarın fısıltıları…

"Faith Hunterın kitapları fantastik, gizemli ve romantik kitaplar okumayı seven herkesi etkisi altına alacak."
Booklist

"Fantastik edebiyatta yeni ve güçlü bir ses."
Kim Harrison
Ten Gezer - Skin Walker
Faith Hunter

Tür: Paranormal
Sayfa:320
Yayıncı:Roc
Yayın Tarihi: 7.07.2009
Dil:ingilizce
Orjinal Adı:Skinwalker (Jane Yellowrock,#1) 

Serimizin ilk kitabının reklamı böyle. İki kitabını okuduğum için biraz bilgi vermek istedim. Öncelikle Jane'in ufak bir hafıza sorunu var ve bedenini başka bir ruhla paylaştığını söyleyebiliriz. Vampirleri avlamada onun çok işine yarayan vahşi bir yaratık.  Ayrıca göründüğü kadar genç olmadığıda ileriki zamanlarda anlaşılıyor. Jane öyle bildiğiniz kurtadam tarzı bir şekildeğiştirici değil. Bir kuşa, bir aslana, ayıya istediği her şeye ağırlık çalarak ve kaybederek dönüşebilir. Tabi bu kaybettiği ağırlıgı geri alması gerekiyor. O yüzden pek tercih ettiği söylenemez. Korkutucu.
Aşk olayına gelirsek kızımızın sert kabuğunun altına giren bir yakışıklı var elbette. Esas adamımız. O eski kötü çocuk denilen tiplerden. İnsan hizmetkar olayı bu seride de var. Kızımıza abayı yakmış diyebiliriz. Ama Jane kendi başının çaresine bakabilecek türde bir kız.

Jane sert bir karakter, okurken bana Anitayı biraz hatırlattı. Sevdiği insanlara çok düşkün, vampirlerle içli dışlı, silahlar oynuyor. paranormal güçleri var... Tabi bu benim görüşüm. Onun dışında kitabın sürükleyici bir hikayesi var. Çok beğendiğim bir seri olduğunu söylemeliyim özellikle sert bayan karakterlerden hoşlananlar kesinlikle okumalılar.

İlk kitabın konusu ise tam olarak tatmin etmiyor, çünkü bilmediğimiz çok şey var. Ama Vampir, şekildeğiştiren karmaşasına ve güçlü efendi vmapirlere ilgi duyuyorsanız bakmalısınız. Zira kaç tane kickass kadın kaldı ki :/


description

Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

2 yorum:

  1. Mitra20.1.14

    öncelikle merhaba :) ben faith hunter 'ın tengezer kitabını yani aldım ve kitabı gerçekten beğendim ama ilk kitap mı yoksa ikinci kitabını mı aldım bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim. ikinci resimdeki kitabı aldım umarım yanlış değildir lütfen bilgi verin tşk :)

    YanıtlaSil
  2. Tengezer ilk kitabı Mitra, başka kitabı da çıkmadı sanırım zaten. :)

    YanıtlaSil