13 Nisan 2012

Bazı Kızlar Isırır || Chloe Neill


Some Girls Bite(ChicagoLand Vampires #1)
Chloe Neill

Tür: Fantastik
Sayfa: 341
Yayıncı: Nal Trade
Yayın Tarihi: 07.04.2009
Dil :İngilizce
Türkçe: Optimum Kitap

Bu serinin gidişini sevmeme rağmen okuduğum son kitapta (3. kitap) Ethan kızımıza büyük kazık attı. Bende bunu gururuma yediremedim, okumuyorum dedim ve okumuyorum. Özellikle güçlü bayan karaklerden hoşlananlar için gerçekten çok hoş bir seri olacağına inanıyorum. Ve sadece vampirlere takılıp kalmıyor. Zamanla işin içine cadı ve kurt adam gibi ilginç doğaüstü türlerde giriyor.

Kitabın Türkiye de yayın haklarının alındığını duydum. Haliyle millet merak eder bir bakar ufak bir şeyler yazayım dedim.

Kızımızın adı Merit, bir üniversite öğrencisi. Babası ile ilişkisi berbat; öyle sevecen bir tip değil zaten hakda veriyorum. Güç budalası sosyetik bir baba. Bir gün Merit kampüste yürürken kaçık bir vampirin saldırısına uğruyor ve bir vampir evinin lideri olan Ethan Merit'in hayatını kurtarmak için onu dönüştürüyor. Sonra bunu bir arkadaşı ile kaldığı eve bırakıyor. Kızımız güneş çökünce uyanıyor ve voila, artık bir vampir. Apar topar Ethanın lideri olduğu eve gidiyor ve orada ona meydan okuyor.
 Aralarında bir çekim olduğunu söylemeye gerek yok sanırım. Merit bir vampir olarak dövüşmeyi öğrenmek zorunda. Aynı zamanda bu yeni hayata alışmak zorunda. Hayatta da kalması gerek. Sonuçta artık kan içici. Vampir olmak kolay değil. Ayrıca en yakın arkadaşı bir cadı olduğunu öğreniyor yani içinde binbir türlü şey olan güzel bir seri.

Ay Ethan 3. kitapta yapmayacaktın bunu Merit'e, kınıyorum seni. 

Seri
Some Girls Bite (Chicagoland Vampires, #1)
Friday Night Bites (Chicagoland Vampires, #2)
Twice Bitten (Chicagoland Vampires, #3)
Hard Bitten (Chicagoland Vampires, #4)
Drink Deep (Chicagoland Vampires, #5)
Biting Cold (Chicagoland Vampires, #6)
House Rules (Chicagoland Vampires, #7) 


Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

3 yorum:

 1. *Spoiler*
  Bu Meritle çıkmak istedi ama Merit buna eğer çıkarsak geri dönmek olmaz falan dedi. bu da onayları sonra işler çıkmaza girince ben ayrılmak istiyorum dedi. Kırdı güzelim kızın kalbini. Sonrada buna çocukken kaybettiği imzalı bir bezbol topunu falan getirdi. 3.kitabın sonu daha da okumadım. Kanıma çok dokundu.

  YanıtlaSil
 2. nasıl bi kazık attı çok merak ettim ya :D nolur söyle spoiler içerikli falan de isteyen okur isteyen okumaz :D

  YanıtlaSil
 3. 4. Kitap ne zaman çıkacak

  YanıtlaSil