3 Mayıs 2012

Kitap Yorumu: Meleğin Düşüşü || Susan EeMeleğin Düşüşü || Susan EeMeleğin Düşüşü (Penryn & the End of Days, #1)
Susan Ee

Tür: Paranormal
Sayfa: 255
Yayıncı: DEX
Yayın Tarihi: 21.05.2011
Puanım: 

Kitabın Tanıtımını burada bulabilirsiniz: Meleğin Düşüşü Tanıtım

Penryn, ana karakterimizin adı bu. Kitap yarısına kadar gerçekten 5 yıldızlık bir kitaptı, ama sonra sıkıcı ve tekrar eden bir hal almaya başladı.  

Özellikle hem genç bir kız ile yetişkin içerikli öğeleri bu kadar uyumlu bir şekilde yansıtması beni etkiledi. Zira kitabın başında, o popüler ama pek okunmaya değer olmayan kitaplardan sanmıştım. Tekrar okunacak, ikinci kitabı merakla beklenecek bir seri.


Ana karakterimizin kardeşine olan sadıklığı, pes etmemesi, olay karşısındaki pratikliği, fedakarlığı, çözüm bulmadaki çeşitliliği ve tabiki bazen hiç şaşmayan şansı gerçekten takdire şayan.

Kitabın sonu çok zayıf kalmış gibi hissettim, kitabın başında birşeyler eksikti. Kurgu harikaydı, özellikle yazarın durumun vahşiliğini bize aktarma biçimi muhteşemdi. Karakterlere can verme şekli gerçekten olaganüstüydü. Karakter çeşitliliği de öyle. 

Kitabın içinde aşk arasanız, en azından yakıcı bir aşk, bulamayacaksınız, ama Raffe, yani bir başmelek olan Rafael, kızımıza boş değil, düşmüş meleklerin hikayesini duymuş muydunuz? 
Kızımızda Raf'dan etkilenmesine ragmen ortada seni seviyorumlar uçuşmuyor, zaten durum tehlikeli. Kitap hakkında hoşlandığım yönlerden biride bu.  
Kitapta sırf vahşet yok, komik anlar, eğlenceli konuşmalarda var, tabi ana temaya bağlı olarak aşırıya kaçmıyor.


"Yarı tanrı konumumla asla dalga geçmem"
"Aman. Tanrım." Fısıldamayı unutmuştum, sesimi alçalttım. " Sen düşünebilen bir kuştan başka bir şey değilsin. Tamam, biraz kaslısın, bu su götürmez, ama bil yani, kuş evrim geçirmiş bir kertenkeleden başka bir şey değil."

Konusu:

Melekler 2 ay kadar önce dünyayı işgal etmişlerdir. İnsanları öldüren garip yaratıklar, sokaklarda çeteler vardır. Dışarı çıkmak artık tehlikeyi davet etmek demekti. Ama insanlar yemek zorunda. Deli annesi ve belden aşağısı tutmayan kardeşiyle yemek avına çıkan Penryn bir meleğin kanatlarının kesilmesişne tanık olur ve ona yardım eder, Ne derler bilirsiniz "no good deed goes unpunished/ hiçbir iyilik cezasız kalmaz, kardeşi diğer melekler tarafından kaçırılyor ama Penryn onu geri almakta kararlı. Önce meleği iyileştiriyor, sonra bu vahşi dünyada hayatta kalmaya çabalıyor. İnsan direnişçilerle karşılaşıyor. En sonunda ise San Francisco' ya gidiyor. Ama melekler hiç varsayıldığı gibi iyi değil.


6 yorum:

 1. İkinci kitap ne zaman çıkacak?

  YanıtlaSil
 2. Merhaba,
  Serinin daha ikinci kitabı yurtdışında da çıkmadığı için bir bilgim yok maalesef :/

  YanıtlaSil
 3. Bende onu düşünüyordum ya! Çok ağır. iki yıl mı ne oldu, kitabı unuttuk vallahi. Sonu de feci bitmişti. Karıştır karıştır. :D

  YanıtlaSil
 4. Çok iyiydi yahu. Hele sonu var ya o sonu... yazar hemen ikinci kitabını çıkartsa ya, eli ne kadar ağır. :P Kitaba yine bir özlem duydum, Anita'ya devam etmeden az karıştırayım. :D

  YanıtlaSil
 5. Alıntıya bayıldım ne sivri dilli bir kızmış o öyle, filmide çıkacakmış diye duydum-alınmalı listeme girmiş bulunuyor :)

  YanıtlaSil
 6. Sivri dilli evet. Pek acele etme ama. İkinci kitap ekimde yurtdışında çıkıyorç:D

  YanıtlaSil