19 Mayıs 2012

Kitap Yorumu: Beauty || Laurell K. Hamilton


The steamy outtake that takes readers even further into Laurell K. Hamilton’s bestselling novel, Kiss the Dead. You’d think I’d get used to seeing such a beautiful man and knowing he was mine, but it never grew old, as if his beauty and the fact that he was mine, and I was his, would forever surprise me. With a vampire like Jean Claude around, it’s far too easy for Anita Blake to doubt her own appearance—and the hold it has on those who love her. But one hot tub and two incredibly sexy men—Jean Claude and Asher—will make her feel like the most lusted-after woman alive…or undead. Not bad for a mere human… Includes an excerpt of Kiss the Dead, the new Anita Blake, Vampire Hunter novel.


Beauty (Anita Blake, #20.5)  
Laurell K. Hamilton

Tür: Paranormal
Sayfa: 30
Yayıncı: Penguin
Yayın Tarihi:08.05.2012
Dil:İngilizce
Türkçe: Serinin yayın hakları Artemiste.Gelecek ay çıkacak olan ve serinin 21. kitabı olan Kiss The Dead'in ön okumasıda içinde bulunduran kısa bir hikayeydi Beauty. Anita, JC ve Asher banyoda, o meşhur siyah küvette haşır neşir olurken onların hislerine, bir birlerine olan bağına ve anılarına göz atıyoruz. Karakterleri hatırlıyoruz. Gerçekten çok güzeldi. Laurell gene sahneyi öyle güzel çizmişti ki sanki bende onlarla birlikte küvetteydim. Ah keşke!


Aynalar sanki hem geçmişi hem de o anı temsil ediyordu. Anita, JC'un anılarıyla bize Asher'ı bir kez daha eskiden olduğu gibi yansıtıyordu. Bulduğum tek sorun yazar aynı şeyleri gerek kitabın içinde gerek serinin içinde çok tekrar ediyor. Bu beni seriden gerçekten çok soğutuyor. Yeni okuyuculara kolaylık sağlayabilir ama bir fan olarak gerçekten rahatsız oluyorum.


"How could small-town, middle-class me keep the interest of this man, this centuries-old vampire, who had seduced  his  way  across  Europe  and  at  least  half  of America? And yet, I had"


"Nasıl küçük bir kasaba kızı olan, orta halli ben, yüzyıllar boyunca yaşamış, Avrupa'nın tamamını ve Amerika'nın yarısını baştan çıkarmış bu vampirin ilgisini kendisinde tutabilirdi ki? Garipti ama tutabilmiştim." 


Laurell K. Hamilton, New York Times listelerinde çok satan gizem, fantezi, büyü, korku ve romantizm barından iki serinin yazarıdır. Ace Books’tan çıkan, kahramanı ölü çağırıcı ve suç inceleme uzmanı Anita Blake olan on iki kitaplık ‘Vampir Avcısı’ dizisi, Suçlu Zevkler romanıyla başladı. Bu arada bu dizi içinde Anita’nın baş vampir ve kurtadamla olan, karmaşık kişisel ve profesyonel ilişkisi de evrimini sürdürüyor. Şu anda dünya üzerinde Anita kitaplarının iki bin kopyası bulunuyor. Hamilton kocası, kızı, iki köpeği ve sayısı her an değişen balıklarıyla St. Louis County Missouri’de yaşıyor.
Site/Twitter/Facebook

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder