19 Mayıs 2012

Kitap Yorumu: Chicks Kick Butt || Antoloji


Shiny, Rachel Caine
In Vino Veritas, Karen Chance
Hunt, Rachel Vincent
Monsters, Lilith Saintcrow
Vampires Prefer Blondes, P. N. Elrod
Nine-Tenths of the Law, Jenna Black
Double Dead, Cheyenne McCray
A Rose, Any Other Name Would Still Be Red, Elizabeth A.Vaughan
Superman, Jeanne C. Stein
Monster Mash, Carole Nelson Douglas
Wanted: Dead or Alive, L. A. Banks
Mist, Susan Krinard
Beyond the Pale, Nancy Holder
Chicks Kick Butt

Tür:Paranormal (Antoloji)
Sayfa:349
Yayıncı: Doherty Associates
Yayın Tarihi:7.6.2011
Dil: İngilizce
Türkçe: Çevrilmedi.

Onca hikaye arasından ikisini ya da üçünü güzel buldum. Sıkıldığım bir antolojiydi. Özellikle sert kadın karakterleri seven bir okuyucuyum, kitabın daha çok hoşuma gideceğini düşünmüştüm.
Bu kitapta yer alan hikayelerdeki bazı seriler ile daha önce tanışmıştım, bazı yazarları sadece duymuştum ya da kitaplarını okumuştum.

En çok sevdiğim hikaye ile başlamak istiyorum:

Lilith Saintcrow, Monster
Leonidas (Eleni) bir koruyucu, sanat konusunda yetenekli bir grup çocuğu hayatı pahasına koruyor ama bu çocukların öldürülmesi ile intikam peşine düşüyor. İnsanları pek umursamıyor. Bİr gece yaratığından beklenen bir hareket, Acımasız vahşi ve muhteşem. Gerçekten beni etkiledi, tek üzüntüm bu hikayenin bir seri olmaması.

In Vino Veritas, Karen Chance.
(Şarapta gerçek saklıdır -latince)
Dorina Basarab serisinin dünyasında yazılan bir hikayeydi. Dory çin mafya vampirleri ile çakışır Louise Cesare - bizim dünya yakışıklısı ve sadık efendi vampirimiz - onu kurtarmaya gelir. Hikayede eğlenceli bir hava hakimdi, gerçekten okuması çok zevkliydi. Dory'yi ne kadar özlediğimi bana hatırlattı. Aralarında geçen aşka dair konuşmalar ve Dory'nin sarhoş hali beni hikaye boşunca kendimden aldı götürdü.

Hunt, Rachel Vincent

Ana karakterimiz Abby Wade adlı bir şekil değiştiriciydi. Arkadaşları ile çıktığı kampta bir grup avcı arkadaşlarını öldürür. Sağ kalan en yakın arkadaşı için hayatını tehlikeye atar ve onaların peşinden gider. Aslında avın kendisi olduğunu anlar. bu olaylar sırasında gücünü kullanmayı ve cesur olmayı, kendine güvenmeyi öğrenir. Sürükleyici ve ilham verici bir hikayeydi.

Bu 3 hikaye ve belki "Shiny - Rachel Caine" kitapta beni etkileyen, dikkat çeken metinlerdi. Bu kitaba ayırdığım vakte biraz acıyorum aslında. Büyük umutlar ile başlamama ragmen biraz hayal kırıklığı oldu. Kadın karakterler - bir kaçı hariç- bize başlıkta sunulan gibi sert değildi. Bağımsız ve cesur oldukları söylenebilir ama önerilen tarzda değildiler.

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder