10 Mayıs 2012

Kitap Yorumu: Dark Side of Valor: A Novel || Alicia Singleton


Dark Side of Valor: A Novel 
Alicia Singleton

Tür: Gizem
Sayfa:352
Yayıncı: Strebor Books
Yayın Tarihi:2012
Dil: İngilizce
Türkçe: Çevrilmedi.
Puanım: 

Gerçekten harika bir romandı.

Özellikle çok ciddi konular üzerinde duran bu kitabın içinde  mizah da vardı.Yer yer hikayeden sıkılmış olsam da 80. sayfadan sonra nasıl bitirdim anlayamadım. Yer yer dili biraz garip geldi, ama okuması çok zevkliydi. Ana karakter gerçekten muhteşem çizilmişti. Onun savaşçı kişiliği ve aynı zamanda ağlayabilmesi gerçekten beni büyüledi. Yazar zayıf olmadan bir karakterin ağlayabileceğini bana gösterdi.

Kitabın sonunu biraz abartılı bulmakla beraber her şeyin mutlu sona bağlanması beni gerçekten rahatlattı. Kitabın ikinci bölümü benim favorimdir. Nedeni is Harlequin tarzı romantik olayların anlatılmasıydı. Özellikler erkek karakterimiz Elijah tam anlamıyla bir dominant erkek ve bu ikinci bölümde onun Lelia'ya karşı olan tavırları beni kitaba bağlamayı başardı. Ne söyleyebilirim, ikili ilişkileri okumaya bayılıyorum. Gerçi seni seviyorum o kadar çok kullandı ki beni kendinden soğuttu.

Kitap ilk başta evden kaçan bir kızın hayatını anlatırken kendi kız kardeşi gibi gördü yol arkadaşının aynı silahtan çıkan ikinci kurşun ile öldürülmesiyle 11 yıl sonrasına atlıyor. burada Sudan'a kaçırılıyor, onun  ününü kullanıp insanların desteğini kazanmak isteyen bir liderin kölesi olmaya zorlanıyor. Ama sonra iyi bir insanın yardımı ve iki erkek ile beraber kaçıyor. İşte kitap burada yön değiştiriyor. Bu iyilik sever kadın, Lelia bilmediği bir yerde vahşi bir ormanda kabilede hayatta kalır.Tek başına değildir.Sorun şu ki kalbini kaptırdığı adam Elijah onun için gizli planları vardır.

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder