23 Mayıs 2012

Kitap Tanıtımı: Kiss The Dead || Laurell K. Hamilton


 Kiss The Dead
 Laurell K. Hamilton

Tür: Paranormal
Sayfa: 359
Yayıncı: Berkley
Yayın Tarihi: 05.06.2012
Dil: İngilizce
Türkçe: Serinin yayın hakları alındı (En son Günah Pazarı çevrildi)
Orjinal Adı: Kiss The Dead (Anita Blake, 21) 
15 yaşındaki bir kız vampirler tarafından kaçırıldığında onu bulmak Amerika mareşalı Anita Blake'e düşüyor, bulduğunda ise, daha önce hiç görmediği bir şey ile karşılaşıyor. Korkutucu derecede normal ve yakın zamanda dönüştürülmüş insanlar; Çocuklar, dedeler, nineler ve anneler. Hepsi bir efendiye hizmet etmektense ölmeye razılar. Eğer bir şehit varsa devamıda olacaktır.Ama vampirlerin de korktuğu canavarlar vardır. Anita Onlardan biri.

Kimler bir yıldır bu kitabı bekliyor diye sorsam, bu sayı kesinlikle az çıkmayacaktır. Bu yılda, son birkaç  yıldır olduğu gibi, Anita Blake serisi Haziran ayında, 05.06.2012' de bizlerle.Yaklaşan tarihten dolayı heyecan arttığı için Goodreads'ta yazan ufak tanıtımı burada paylaşmak istedim.
Kitap Yorumum ilginizi çeker mi?Laurell K. Hamilton, New York Times listelerinde çok satan gizem, fantezi, büyü, korku ve romantizm barından iki serinin yazarıdır. Ace Books’tan çıkan, kahramanı ölü çağırıcı ve suç inceleme uzmanı Anita Blake olan ‘Vampir Avcısı’ dizisi, Suçlu Zevkler romanıyla başladı. Bu arada bu dizi içinde Anita’nın baş vampir ve kurtadamla olan, karmaşık kişisel ve profesyonel ilişkisi de evrimini sürdürüyor. Şu anda dünya üzerinde Anita kitaplarının iki bin kopyası bulunuyor. Hamilton kocası, kızı, iki köpeği ve sayısı her an değişen balıklarıyla St. Louis County Missouri’de yaşıyor.

Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

2 yorum:

  1. Aslında seriyi biliyordum ama senin sayende inceleme fırsatı buldum. O kadar çok okumak istediğim kitap var ki bir çok kitap listede gerilerde kalıyor. Uzun bir seri ama buna değeceğini tahmin ediyorum. Bu arada İngilizce bilmenin avantajlarını sizlerde görüyorum. Okulda alsamda yeterli olmuyor. Yazın kesin İngilizce kursuna gideceğim. Teşekkürler.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Anita kesinlikle değer.:D İngilizce her alanda faydalı, sadece okul yetmiyor, sizinde çalışmanız gerekiyor. Kitap okuyarak ingilizcesini geliştirenler var ve kurslar kadar faydalı oluyor. Vaktiniz varsa bir sözlük ve ingilizce bir kitapla deneyin derim.:D

      Sil