14 Mayıs 2012

Kitap Yorumu: Poseidon Varisi || Anna Banks


Poseidon Varisi (Of Poseidon, #1)
Anna Banks

Tür: Paranormal, genç yetişkin, aşk
Sayfa:348
Yayıncı: DEX Kitap
Yayın Tarihi:22.05.2012
Puanım:

Hayatının aşkından vazgeçebilir misin?

Emma ile tanışana kadar, herhangi birini öpmek aklının ucundan bile geçmemişti. Son zamanlarda ise, dudaklarında onun dudaklarını hissetmekten başka bir şey düşünemiyordu.Galen, balıklarla iletişim kurabilen bir kızı bulmak için karaya gönderilmiş bir Syrena prensiydi. Emma ile tanıştığında aralarında ikisini de sarsan, güçlü bir çekim oluştu. Aradığı kız o olabilir miydi?

Onunla vakit geçirdikçe, Galen aradığı kızın o olduğunu anlamıştı. Ama onun yeteneklerinin farkına varmasını sağlayabilecek miydi? Ve de en önemlisi, ona karşı hislerini bastırabilecek miydi? Emma krallığının anahtarı olabilirdi ama kalbinin anahtarı olması mümkün değildi.


Yorumum

Ne kitaptı ama!

Gerçekten hoşlandığım birkaç saat oldu. Özellikle sirenleri okumak gerçekten beni tazeledi. Çiftimizin aşkı olmasa da, yazarın duyguları aktarış tarzı beni büyüledi. İtiraf etmeliyim ki, kitapta gizem biraz abartılmıştı. Anlatım tarzı ve yaratıcılığa 5 yıldız vermek istesem de gönlüm razı olmadı, çünkü olaylar çoğu zaman sıkıcı bir hal aldı. Gereksiz yere geçen konuşmalar ve her şeyin ortaya çıkma anı çok uzatılmıştı.

Ana karakterimiz, Emma, tam sevilecek bir karakter. Ben âşık oldum deyip hayatını çocuğun ellerine bırakmayan, gayet mantıklı ve tutarlı ama yerine göre ağlamasını bilen cesur bir kızdı. Titanik sahneleri çok tahmin edilebilir geldi. Bu nedenle hoşlanmadım. Karakterlerde birkaç dövüş sahnesi dışında beklenen şiddet eğilimi yoktu. Ben paranormal yaratık denilince sert olaylar bekliyordum.

Doktorumuzun, Emma'nın yarı siren olduğunu anlamasının bu kadar uzun sürmesi yapay gelirken, balıklarla ve genlerle olan açıklaması, etkileşimi bana gayet mantıklı geldi. Kardeş ve eş arası çatışmalar gerçekten hoştu. Kitap beklentilerimi karşıladı. Beni gülümsetti, biraz duygulandırdı, büyük bölümünde de hikâyesine bağlamayı başardı.

Bu kitap bir seri olacak. Umarım en kısa zamanda çıkar, çünkü çok heyecanlı bir yerde kaldı.

Bu arada kitap kesinlikle Alacakaranlık'ın yüzgeçlere bürünmüş hali; kızın kızarmaları, ölesiye âşık olması, okul sahneleri, kızımızın aniden arzulanır olması, yeni bir okul, özel anlar...7 yorum:

 1. Şu kitabıda bi çevirmediler gitti ya :'(

  YanıtlaSil
 2. Yayın hakları alındı mı onu bile bilmiyorum ben :/

  YanıtlaSil
 3. Mertcan Ölçer18.6.13

  Amanda Hocking'in Watersong serisi var. Konusu tıpkı buna benziyor! Krallık vs. yok tabi de, sirenler vs. çok güzel bir dille anlatılmış. Bence onu da bir okumalısın. ^_^ Bu arada kitabın kapağını çok sevmiştim, Yunan mitolojisi olunca tabi de hemen dikkatini çekiyor insanın... :D Çok güzel bir kitap gibi görünüyor gerçekten. :)

  YanıtlaSil
 4. Mertcan Ölçer18.6.13

  Bu arada kapağı kitap üzerinde de görebilir miyiz sakıncası yoksa? :P

  YanıtlaSil
 5. e-book canım ya. En alabileceğin bu. :D

  YanıtlaSil
 6. İlgimi çekerse bir bakarım Mert, biemiyorum şimdi ama.:D

  YanıtlaSil
 7. Mertcan Ölçer18.6.13

  Tüh, oysa ne havalı dururdu kitapta. :D

  YanıtlaSil