14 Mayıs 2012

Kitap Yorumu: Of Poseidon || Anna Banks


Of Poseidon (Of Poseidon, #1)
Anna Banks

Tür: Paranormal, genç yetişkin, aşk
Sayfa:324
Yayıncı: Feiwel & Friends
Yayın Tarihi:22.05.2012
Dil:İngilizce
Türkçe: ----
Puanım:

Galen, Syrena'nın prensidir, karaya balıklarla konuşabilen bir kızı bulması için gönderilmiştir. Emma bir sahilde tatil yapmaktayken,
Galen ile çakışır, -kelimenin tam anlamıyla, Ah!- İki genç aralarında bir bağlantı sezer. Ama bir kaç karşılaşma ve ölümcül bir köpek balığı Galen'in Emma'nın yeteneğinden emin olmasını garantileyecektir. Şimdi iş Emma'yı krallığını kurtarabilecek anahtarı taşıdığına ikna etmesine kalmıştır... Emma ve Galen'nin gözlerinden anlatılan, heyecanlı, eğlenceli ve romantik dalgalarla bezenmiş bir sudan-çıkmış- balık hikayesi.


Yorumum

Ne kitaptı ama!

Gerçekten hoşlandığım bir kaç saat oldu. Özellikle sirenleri okumak gerçekten beni tazeledi. Çiftimizin aşkı olmasada, yazarın duyguları aktarış tarzı beni büyüledi. İtiraf etmeliyim ki, kitapta gizem biraz abartılmıştı. Anlatım tarzı ve yaratıcılığa 5 yıldız vermek istesemde gönlüm razı olmadı, çünkü olaylar çoğu zaman sıkıcı bir hal aldı. Gereksiz yere geçen konuşmalar ve herşeyin ortaya çıkma anı çok uzatılmıştı.

Ana karakterimiz, Emma, tam sevilecek bir karakter. Ben aşık oldum deyip hayatını çocuğun ellerine bırakmayan, gayet mantıklı ve tutarlı ama yerine göre ağlamasını bilen cesur bir kızdı. Titanik sahneleri çok tahmin edilebilir geldi. Bu nedenle hoşlanmadım. Karakterlerde bir kaç dövüş sahnesi dışında beklenen şiddet eğilimi yoktu. Ben paranormal yaratık denilince sert olaylar bekliyordum.

Doktorumuzun, Emma'nın yarı siren olduğunu anlamasının bu kadar uzun sürmesi yapay gelirken, balıklarla ve genlerle olan açıklaması, etkileşimi bana gayet mantıklı geldi. Kardeş ve eş arası çatışmalar gerçekten hoştu.Kitap beklentilerimi karşıladı. Beni gülümsetti, biraz duygulandırdı, büyük bölümünde de hikayesine bağlamayı başardı.

Bu kitap bir seri olacak. Umarım en kısa zamanda çıkar, çünkü çok heyecanlı bir yerde kaldı.

Bu arada kitap kesinlikle Alacakaranlığın yüzgeçlere bürünmüş hali; kızın kızarmaları, ölesiye aşık olması, okul sahneleri, kızımızın aniden arzulanır olması, yeni bir okul, özel anlar... Ama kesinlikle Alacakanlıktan iyi, bunu söylemeliyim.

Emma, en iyi arkadaşının köpek balığı tarafından öldürülüşünü izledikten sonra Galen adlı dünya yakışıklısı bir genç erkek ile samimi olur. Kendi kimliği, güçlerini öğrenirken aynı zamanda yaşantısını, ailesini sorgular. Duyguları kendi mantığını aşarken, bilmediği şeyler vardır. Bu önemli olgular onun kalbini kıracak, hayattan şüphe etmesini sağlayacak ama asla onun hayata devam etme hissiyatını zedelemeyecektir.


7 yorum:

 1. Şu kitabıda bi çevirmediler gitti ya :'(

  YanıtlaSil
 2. Yayın hakları alındı mı onu bile bilmiyorum ben :/

  YanıtlaSil
 3. Mertcan Ölçer18.6.13

  Amanda Hocking'in Watersong serisi var. Konusu tıpkı buna benziyor! Krallık vs. yok tabi de, sirenler vs. çok güzel bir dille anlatılmış. Bence onu da bir okumalısın. ^_^ Bu arada kitabın kapağını çok sevmiştim, Yunan mitolojisi olunca tabi de hemen dikkatini çekiyor insanın... :D Çok güzel bir kitap gibi görünüyor gerçekten. :)

  YanıtlaSil
 4. Mertcan Ölçer18.6.13

  Bu arada kapağı kitap üzerinde de görebilir miyiz sakıncası yoksa? :P

  YanıtlaSil
 5. e-book canım ya. En alabileceğin bu. :D

  YanıtlaSil
 6. İlgimi çekerse bir bakarım Mert, biemiyorum şimdi ama.:D

  YanıtlaSil
 7. Mertcan Ölçer18.6.13

  Tüh, oysa ne havalı dururdu kitapta. :D

  YanıtlaSil