6 Mayıs 2012

Kitap Yorumu: Sins of the Heart || Eve Silver


Sins of the Heart (Otherkin #1)  
Eve Silver

Tür: Paranormal
Sayfa:363
Yayıncı:HQN
Yayın Tarihi: 1.08.2010
Dil:İngilizce
Türkçe: -----
Puanım: Gena Showalter ve Sherriyln Kenyon tarzı bir yazar... O karamsar hava bu seride de var. Karakterler çok hoş. O olmazsa olmaz aşk tam benim istediğim gibi. Başı sıkıcı olsada kitabın ortalarında hareket kazanıyor ve sonra gene yavaşlıyor. Sonu pek tatmin edici gelmesede kurgusu ve anlatımı gerçekten hoş Özellkle erkek karakterimizin Dagan'ın elinden düşürmediği lolipop beni gerçekten mest etti. Roxy'ye uzattığı an gülmekten ölmüş durumdaydım.

Yunan mitolojisine az çok alışkınızdır, dönemimizin çizgi filmleri ve bulmacalardan güneş tanrısı Ra'ya ya da diğer tanrılara. Kitabın içinde Hades'i ve çeşitli mısır mitolojisine ait kavramları bulabiliyosunuz. Ben pek tanıdık olmadığım için başka mitolojilerede gönderme yapılıyor mu emin değlim. Ama bu kadar yabancı kavramın olması hem beni sıktı, hemde alışınca ilgimi cezbetti. Kitapta karakterlerin amaçlarını son anlara kadar pek farkedemediğimi anladım. Sürekli bir şey oluyor ve sonra uzun bir duraklama anı yaşıyorduk.

Ana karakterimiz Roxy ise sert olmaya çalışan zayıf bir karakter gibi geldi ve ondan pek hoşlanmadım. Ve bunun aksine onun hocası Calliope'ye bayıldım. Başlarda ikinci kitabı okumayacağım desemde, kitabın sonunu okuduktan sonra ikinciyi okumaya karar verdim.

Roxy bir arkadaşının yardımıyla kaçırılmış 19.5 yaşında bir kızdır. Elleri bağlıdır ve ölümünü beklemekte. Eğer Dagan zamanında gelmeseydi tacevüz edilip öldürülecekti. 
Dagan bir ruh toplayıcısı, en şeytani ruhları alıp babasına beslenmesi için götürüyor. İlk bakışta bu gencecik kıza abayı yakıyor ve onu bir Aset Kızı olmasına rağmen kurtarıyor. Her ne kadar ona ilgi duysa da bu hayat böyle gencecik bir kıza göre değildir. Hayatına yön vermesi için para bırakıyor. Tek sorun kızımız onu ısırıyor ve kanını içiyor. Bir Aset Kızı,  Ruh Toplayıcının düşmanıdır. İşte ikilimiz bu gibi sorunlar ile uğraşıyorlar. 11 yıl sonra Dagan'ın erkek kardeşi öldürülür ve bu olay ikiliyi gene karşı karşıya getirir. Yıllarca süren rüyalar, yalnızlık ve o çekim en sonunda adım adım sonuca ulşamaya başlıyor.Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder