2 Mayıs 2012

Spellbound || Felicity E. Heaton

What’s a girl to do when the two men she loves are suddenly her love slaves? A vampire and leader of her bloodline, Prophecy celebrates her Death Day in style with a two night ball. Everyone is there, but all she can think about is getting her mate, Valentine, to unwind for once. When Valentine asks her to leave her own party and wait for him in her room, she sees it as a chance to lure him into bed and work out his kinks. Flicking through her magic book, she finds spell after spell about love and lust, and is surprised when she discovers one that will make someone into a love slave! Unable to resist the idea of having Valentine at her command, she casts the spell, only things don’t go as planned. Valentine arrives and the spell is cast on him, but it hits someone else too—the other man in her heart, Venturi! So what’s a girl to do when her only wish has just come true and she’s got both of the men she loves as her willing slaves, and it seems they’re more than happy to share her? Passion, love and lust come to the surface in this highly erotic story that will leave you spellbound.
Spellbound (Vampires Realm #5)
Felicity E. Heaton


Tür: Paranormal erotik

Sayfa: ebook
Yayın Tarihi
Dil :İngilizce
Puan:3
Türkçe: Çevrilmedi.


Vampir dünyasındayız!

Beni pek etkisinde bırakan bir erotika değildi. Daha iyilerini okudum. Ama kendi türünde orta derecede denilebilir. İki adam bir kadın, bana Asher JC ve Anita'yı hatırlattı.

Prophecy, anladığım kadarıyla büyü gücü olan bir vampir. Annesinden kalmış bir güç bu. anladığım kadaryla diyorum çünkü kitapta seks ve iki adama ne hissettiğini anlatan cümlelerden başka pek bir şey yok. Bir kaç cümlede ailesinden ve ne olduğundan bahsediyor.

Tam anlamıyla erotik bir hikaye. Öyle paranormal var, neler demiş diye okunacak bir kitap değil yani.

Prophecy iki vampirir sevmektedir. Valentine onun Eşi olmasına rağmen Venturinin de kalbinde yeri vardır. Yanlışlıkla bir büyünün 3 ünü etkilemesi üzerine uzun zamandır istediği bir gece geçirir ama sorun şu ki sabah büyünün etkisi geçinde neler hissedecekler.


Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder