22 Haziran 2012

Film: Stardust || Matthew VaughnÇok eğlenceli bir filmdi.

Filmin afişine her baktığımda o üst taraftaki cadıyı Ali Larter'ın oynadığını düşünüyordum. Tabii filmi izledikten sonra, böyle bir olayın olmadığını farkettim. Üstelik filmin Battlestar Galactica tarzında olduğuna dair ilginç teorilerim de vardı. Yani kısacası ne umdum ne buldum :)

İzlemekten zevk aldığım, yıllar boyunca tekrar tekrar izleyebileceğim harika bir film.

Film Neil Gaiman'ın aynı isimli romanından uyarlanmış, Matthew Vaughn tarafından yönetilmiş. İçinde çok çeşitli paranormal yaratıklar var, adeta peri masalı gibi bir film.

Genelde uyarlamaları beğenmem ama bu sefer kitabı okumadığım için filmden zevk alabildim.


 
SPOILER

En çok güldüğüm olay Robert De Niro'nun (Captain Shakespeare) karşıma gay olarak çıkması oldu sanırım. Gülmekten yerlere yattığımı söylemeliyim.Onun dışında pek gülünecek bir şey yoktu. Asıl hoşuma giden şey kızımızın bir yıldız olmasıydı. Ve tabii ki aşk! Erkek karakterimiz Tristan (Charlie Cox) başka bir kıza aşık olduğunu sanıyor ve düşen yıldızı ona götürmek istiyor. Bütün macera böyle başlıyor. Olaylar gökyüzüne kadar ulaşıyor ve son...
Acaba bu kitap bir seri mi diye düşünmeden edemiyor insan!

İşte burada da yıldızımız ve bizim bakkal çırağı olan, ama aslında sürprizler taşıyan Tristan'ımızı görüyoruz. Yanında ise Yvaine (Claire Danes) var, düşen yıldızımız.

4 yorum:

 1. İzlemek isterim...

  YanıtlaSil
 2. Bir an önce izlemelisin :)

  YanıtlaSil
 3. Benim filmim bu ya . Bin kere izlesem bıkmam. Kitabı da süperdi. :D

  YanıtlaSil
 4. O kadar çok he! Bende sevdim, Kkitabı da okumak nasip olacak inşalllah :D

  YanıtlaSil