17 Haziran 2012

Kitap Yorumu: Here Be Sexist Vampires || Suzanne Wright


Here Be Sexist Vampires
Suzanne Wright
Tür: Paranormal Aşk hikayesi
Sayfa:279
Puan:3.5
Yayın Tarihi:13.01.2012
Dil:İngilizce
Türkçe: Çevrilmedi

Elime aldıktan bir kaç saat sonra biten, gerçekten eğlenceli bir kitaptı. Jared ve Sam'in kapışmalarına gerçekten çok bayıldım. Özellikle kadın karakterimiz Sam'in gerçekten erkek karakterden daha güçlü olması ve bu gücü her fırsatta Jared'in ve diğerlerinin yüzüne vurmaktan çekinmemesi (kırbaçlama sahnelerine bayıldım) bana çok muhteşem anlar yaşattı.
Kırbaç falan deyince kitabın bdsm içerikli olduğunu düşünmeyin. Sam sadece karşısındaki bir kişi ile düello yaparken silah olarak enerjiden doğan bir kırbaç kullanmayı tercih ediyor.

Kitapta beni yoran şey karakterlerin kullandığı gücün kaynağının tükenmemesi ve karakterlerin bu kadar güç sarfettikten sonra toparlanma evrelerinin çok kısa oluşuydu. Kitap boyunca karakterimiz Sam sürekli bir hareket, birbirlerini dövme eylemi içindeydi. Üstelik toparlanması çok kısa sürüyordu. Bu kitaptaki hikayeye inanmamı zorlaştırdı. Ah birde Sam'in 20 li yaşlarında olmasına rağmen bu kadar kuvvetli bir vampir olması "hadi ama!" dedirtti bana. Başvampirlerden beklediğim o acımasız çizgi yoktu. Daha çok cinsiyetçiydiler ve çok konuşkan ve yumuşak.

Jared ile Sam'in aşkı gerçekten istediğim şekilde işlenmişti. Kızımız asla kendini kullandırmayan, güçlü kendi gücünü tanıyan ve ona göre davranan birisiydi.

Mutteşem bir kurgusu olmayan ama iki vampir arsında hikayeyi fazla kana ve acıya bulamadan anlatan, kitap boyunca ikili arasındaki arzuya çok çok değinen, yer yer komik bir kitaptı.

Kısaca konusuna bakarsak;

Sam vampir cemiyetinde kendisine yüksek bir poziyon teklif edilen bir besleyicidir(Elementlerden ve diğer şeylerden güç çekebilir). Güçlü bir vampir, ondan bir grup acemi vampirin güçleri kontrol etmesine yardım etmesini ister. Sam bu görev sırasında kendi efendisi öldürür ve Jared ile gerçekten eğlenceli bir aşk yaşar.Yeni güçler elde ederken, kendini tanıyıp özgürlüğün tadını çıkarır.Aynı şekilde Jared de olgunlaşır, kadınlara saygı duymayı öğrenir.Birlikte büyük bir tehlike atlatırlar ve en sonunda mutlu son.

6 yorum:

 1. Vampir kitapları elimde mevcut ama okumaya başlamadım henüz:)Denemek lazım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şoktayım. :D Bana vampir kitabı okumadığınımı söylüyorsun :D Çıldırırdım. Bir numaralı paranormalimdir. :)

   Sil
 2. Tek lafım var: Seni Kıskanıyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birde neden diyorsun. Bir kere kitaplara benden kat kat önce ulaşıyorsun dil bilme avantajını kullanıyorsun ve okuma hızını!

   Sil
  2. Evet dil bilmek gerçekten çok faydalı her yönde.

   Sil