25 Haziran 2012

Kitap Yorumu: Ares || Larissa Ione

E
Eternal Rider (Mahşerin Dört Atlısı #1)
Larissa Ione

Tür: Paranormal 
Sayfa: 364
Yayıncı: Arunas
Yayın Tarihi: 02.2012
Dil: İngilizce
Türkçe: Çevrildi.

Bu kitapta ne ararsan var; vampirler, şeytanlar, melekler, cehennem köpekleri, Hades, Ceberus, şekil değiştiriciler ... Tam bir paranormal cenneti.

Kitabı okumak gerçekten çok zevkliydi. Özellikle karakter çeşitliliği ve aynı zamanda 4 kişinin etrafında dönüyor olması çok hoşuma gitti. Şimdiden kimlerin kimlerle olacağını biliyorum. Çok heyecanlı.

Kitaptaki favori karakterim Limos oldu. Ares ve Cara arasında ki ilişkinin yer yer mantıksız bir yön aldığını düşünsem de onların hikayesi okumak çok hoştu özellikle kan ve dövüşün kitabın geneline hakim olması, bir kaç sahenede bir ölüm, parçalanma ve gerçek tehditlerin ortada savrulması işte budur! dedirtti bana. Kıyametin her adımda daha da yakınlaşmasını unutmamak gerek!

Ares'in, savaş tanrısının adını karakterimizden aldığını biliyor muydunuz?

Peki ya aşk? Bu kitapta Ares ve Cara birbirlerini buluyorlar. Ölümü yeniyorlar. İlk başta tahammül etme ve karşılıklı çekimle başlayan kıvılcım müthiş bir aşka dönüşüyor.
Kitapta bana tanıdık gelen biri iki unsur vardı. Özellikle Cara'nın hayvanlarla bu kadar iyi iletişim kurması Bahar Tanrıçasını hatırlattı bana, okumuş olanlar atlar ve diğer hayvanlarla iyi anlaştığını göreceklerdir. Özellikle Hades'in ve Ceberus'unda görünmesi kitaptan birazcık "Ne oluyor?" diye kopmama neden oldu.


Kitabın sonu çok şaşırtıcı oldu benim için. Bir an ne okuduğumu anlayamadım ve tekrar okudum. İşte böyle kitaplara bayılıyorum. Ben ölümü bekler hiç beklenmedik karakterler belirdi ve olayı mutlu sona bağladı. Tabii bu karakterlerin daha önce bahsedilmemiş olması aklımda biraz kuşku bıraktı.

Hiç durmayan bir aksiyon kitabı bırakamama neden oldu. Tanımadık bir çok tür ile karşılaştım bu kitapta. Bu yüzden başlangıç biraz sıkıcı geldi ama sonrasında çabucacık kendimi kaptırdım.

Güçlü, paranormal, koruyucu erkek tiplerinden hoşlanıyorsanız okumanız gereken bir kitap.

Mahşerin Dört Atlısı, kutsal kitaplarda adları geçen, kıyamet gününde ortaya çıkacaklarına inanılan dört atlı: Ares (Savaş), Reseph ( Salgın), Thanatos (Ölüm) ve grubun tek bayan üyesi, Limos ( Kıtlık).

Her atlının kendisine ait bir mührü var ve her mühür iki kehanet getiriyor. Mahşer gününün gelip dünyanın yok olmasına engel olabilmek için mühürlerini korumak zorundalar. Ama bu, hiç de kolay bir görev değil!

Onun adı Ares ve omuzlarında tüm insanlığın kaderini taşıyor. Onun şeytani güçlere yenilmiş olması demek dünyanın yok olması demek. Mahşerin Dört Atlısından biri olarak, herhangi bir insandan yüz kat daha güçlü, daha çevik ve daha zeki.

Ares'in mührü artık Cara Thornhartun ellerinde. İnsanlar, normalde mührü taşıyacak kadar güçlü değiller ama Cara cehennem köpeğine bağlı kaldığı sürece, hayatta kalabilir. Ares ise bağın kopmadığından emin olmak zorunda, çünkü eğer bağ kopar, mühür kırılırsa, bu sefer ''Savaş'' dünyaya yayılacak ve dünya asla eskisi gibi olmayacak.

4 yorum:

 1. İnanmıyorum. Türkçeye çevrilmiş bir kitap okumuşsun. Bende alıp okumak istiyorum konusuna bayıldım. Paylaştığın için sağol.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arada sırada türkçe okuyorum :D Gerçekten hoş bir kitaptı okumalısın.

   Sil
 2. Uğur Can23.8.13

  Seriyi yeni okumaya başlayacağım yorumun için teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. Metin Dolunay30.3.15

  birde hikayeyi lımosun bakış açısındna okumak lazım ben sıpariş verdim 3 kıtabı okumak lazım çünkü ares ve kardeşlerini bulan limostur 2 kitapta ares ve ve akrdeşelrini nasıl bulduğunu ve limosa açık olan ondan çocuk doğurmak isteyen karanlık lordla mücadelesini anlatacak

  bu seri 6 kitam aslında 5 6 kitapta adı geçen 2 koruyucu melek var 4 atlı yokken onlaırn hikayesini anlatıyorlar ama ne yazık ki türkiyede o 2 kitap çıkmadı avrupa kitap değıtıcı şirketle anlaşamamışlar uğraşıyorlarmış

  kitapları isimleri

  5 Reaver türkçesı çıkmadı
  6 Revenant türkçesi çıkmadı

  mahşerin dört altsının geçmişi işlenmiş

  YanıtlaSil