25 Haziran 2012

Kitap Yorumu: A Demon And His Witch || Eve Langlais


A Demon And His Witch
Eve Langlais

Tür: Paranormal Aşk Hikayesi
Sayfa:158
Yayın Tarihi:10.06.2012
Dil:İngilizce
Türkçe:Çevrilmedi

İçinde lucifer'ında olduğu çok eğlenceli bir kitap.(Luci deyince akan sular durur) Aslında Lucifer biraz yumuşak ve zayıf çizilmişti. Ben kırarım dökerim, kral'ım tarzı bir lider değildi.
Remy ve Ysabel süper bir ikili. Kendi aralarında sürekli tartışmaları beni çok güldürdü. Kendimi hikayeyi bir çırpıda bitirmekten alıkoyamadım. Üstüne üstlük Ysabel tam bir çetin ceviz! Ah nasıl seviyorum kendine idare edebilen kadın karakterlere.

Remy önüne gelen kadınlar birlikte olan bir şeytandır. Ve Ysabel 500 yıl önce sevdiği adamın ihaneti uğrayıp yakılan bir cadı. Lucifer'ın onu yakan 5 ruhu salması ile bunlar ava çıkarlar ve işe bakın ki aşık olurlar. Bu ruhlarla Ysabel'in  bağı var çünkü bu ruhlar onu yakan kişiler. Ysabel yakılırken intikam için Lucifer ile anlaşma yapıyor. Ruhlar kaçınca da Ysabel öldüğü anı tekrar tekrar yaşıyor. Taa ki ruhları geri getirene kadar.Bu da onun laneti.
Ysabel bir kalın kafalı gibi geldi bana; çünkü eğer bir adam seni sevmiyorsa neden canlı canlı yakılması ile sonuçlanan bir laneti sen yanma diye üzerine alır ki! Kitabın son sayfalarında Ysabel sürekli Remy'in ona itiraf ettiği aşkını reddetti. Biraz sıkıcı bir durumdu.
Eğlenceli bir kaç saat geçirmek için ideal bir kitap.
Bizim Ysabel'in evlat edindiği Şeytan kedisi olan Felipe'in hikayesi ise kesinlikle okumak istediğim bir kitap. Onun ne olduğunu kitabın sonuna kadar açıklamadı yazar. Çok korktum öğrenemeden bitmemeliydi kitap!

Edit: Bu arada kitabın kapağı ne kadarda kötü!2 yorum:

  1. Kitabım kapağı Paintte yapılmış gibi...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle! Önce kitabı okuyup sonra Goodreads'tan işaretledim. Görünce gerçek bir şok oldu. Daha kötüsü zor...

      Sil