19 Haziran 2012

Film: Karanlık Gölgeler || Tim BurtonUzun bir bekleyişin ardından en sonunda Dark Shadows'a gittim ve Johnny'yi vampir olarak gördüm. İtiraf etmem  gerekirse, film amerikada daha önce çıktığı için, dayanamayıp bilgisayardan izlemiştim. Tabii onu öyle izlemekle, sinemada izlemek arasında dağlar kadar fark var. Gerçi filmin sonunda gene aynı duygu içindeydim. "Johnny muhteşemdi ama film de çok saçmaydı hani"

Johnny bu filmde kendisine aşık bir cadı yüzünden, iki yüzyıl bir tabutta hapsolmuş bir vampiri canlandırıyor. Her ne kadar film komik olsa da içinde kan ve seks barındırıyordu. Tabii diğer doğaüstü unsurları da unutmamak gerek.Filmin sonu beni gerçekten şaşırttı. En azından dövüş sahnelerinde sürpriz var diyelim.

Filmin fragmanı ilk çıktığında çok heyecanlandığımı hatırlıyorum. Bu filme kesinlikle gitmeliyim aman, gibi sözler sarf etmiştim. Şimdi gittikten sonra diyebilirim ki, film pek de beklediğim gibi değildi. Bir kaç komik an dışında sıkıldığım anlar oldu. Ama ben zaten Johnny için filme gittiğim için pek bir şey de farketmedi. Eğer Johnny olmasaydı kesinlikle bu filmi ikinci defa izleme zahmetine de girmezdim.


4 yorum:

 1. Şimdi bende film ne kadar saçma olursa olsun Johnny ve Helena Bonham Carter için kesinlikle izlerim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende öyle düşündün ve gitim. Tabii birçok paranormal yaratığın olmasınında etkisi vardı ama sadece onlar için olsa ikinci defa izlemezdim :)

   Sil
 2. Adsız11.8.12

  tim burton ın diğer filmleri çıtayı yükselttiğinden bu film pek beğenilmedi. belki de çok fazla karakter olduğundan film biraz yüzeysel kaldı. ama johnny tim helena benim muhteşem üçlümdür.olumsuz bir şey söylersem yamulurum valla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O üçlüyü bende çok seviyorum. Ama aynı kadroyu- her ne kadar filmler güzel olsada- görmek biraz filmlerin etkisinden çalıyor :D
   Bu film gene de koleksiyonluk ama :D

   Sil