9 Haziran 2012

Sırada Hobbit Var


Bu günlerde Tolkien hastası olup çıktım denebilir. (YK)Yüzük Kardeşliğinin ardından şimdide Hobbit'i okumaya başladım. Aslında biraz çıkacak film için, birazda bu hobitleri daha iyi anlamak için okuyorum. Filmde bize geçekten harika görseller sunuyorlar ama YK okuyarak, YE (Yüzüklerin Efendisi)de  olmayan ayrıntıları öğrendim. 

Kitabın başına biraz göz attım ve hemen  hobbitlerin ayaklarının kalın ve tüylü olduğunu öğrendim. Bunu biliyordum daha doğrusu filmde görmüştüm  ama okumak her daim daha güzel oluyor. Ayrıca aile tarihine deyinmiş gerçekten hoş.

İkinci nedenim ise (her zaman ikinci bir ikinci neden vardır.) o harika yaratıklar; elfler. Onların her anlarını okumak istiyorum bu yüzden böyle bir girişime başvurdum. Tabii ortada bir sorun var kitapta elf var mı bilmiyorum. Öğreneceğiz. 

Hobit'in sahne arkası ile ilgili 10 dk bir video yayınlanmış buyurun buradan izleyin;

O ufak yaratıkları okumak ve izlemek için sabırsızım. Bence bir çok noktaya açıklık getirecek. Eminim sizde Gandalfı merak ediyorsunuzdur.

Kitapla ilgili tek endişem YK da biraz sıkılmış olmam ve bunun Hobit'e de yansıyabileceği. Bakacağız ve göreceğiz. Frodo'nun ve sam'in eksikliğini çekeceğim bunu hissettim.


Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder