9 Temmuz 2012

Kitap Tanıtımı: Bazı Kızlar Isırır || Chloe Neill
BENİ ÖLDÜRDÜLER. BENİ İYİLEŞTİRDİLER. BENİ DÖNÜŞTÜRDÜLER.
Doğru tabii, bir yüksek lisans öğrencisinin hayatı tam anlamıyla göz kamaştırıcı olamazdı ama sonuçta bu benim hayatımdı işte. Ve Chicago vampirleri dünyaya varlıklarını açıklayana –ardından serseri bir vampir bana saldırana- kadar gayet de iyi gidiyordu. Ama o serseri, kanımdan sadece bir yudum almıştı ki başka bir kan emici geldi ve onu korkutup kaçırdı. Ve bu yeni gelen, hayatımı kurtarmanın en iyi yolunun beni yaşayan bir ölüye çevirmek olduğuna karar verdi. Sonradan öğrendim ki, beni kurtaran kişi Cadogan Evi’nin usta vampiriymiş. Artık tezim için uğraşmak yerine Kenwood’da bulunan ve Efendi Ethan Sullivan’a sadık vampirlerle dolu olan bir malikâneye ayak uydurmaya çalışıyordum. Tabii ki uzun boylu, yeşil gözlü, dört yüz yaşında bir vampir olunca yüzyılların kazandırdığı cazibeye de sahipti Sullivan, ama ne yazık ki benim minnettarlığımı ve hizmetimi de bekliyordu. Böyleydi işte. Ama gelişmekte olan güçlerim (birdenbire bazı silahlara şaşırtıcı derecede yatkınlığım olduğunu öğrenmem), rahatsız edici bir güneş ışığı alerjisi ve Ethan’ın tutumu endişelerim arasında son sıradalardı. Çünkü birileri beni hâlâ öldürmek istiyordu. Beni ısıran Serseri bir vampir miydi? Yoksa rakip evlerden bir vampir miydi? Ya da ortalıkta öylesine gezen öfkeli bir vampir çetesi mi? Chicago’nun gece hayatına kabul edilmem bir savaşın belki de ilk kıvılcımı olacak. Ve birilerinin kanı dökülecek.
 “Harika, çekici ve zevkli... Mutlaka okumalısınız.”
–The Demon King and I’ın Yazarı Candace Havens
 “Okuyucuların coşkuyla destekleyecekleri ukala bir kadın kahramanımız var –buna bir de diğer eğlenceli karakterleri ve dumanı üstünde tüten cinsel gerilimi ekleyin. İşte elinizdeki kitap bu müthiş bileşimin ürünü.”
– Dead If I Do’nun Ülke Genelinde Çoksatan Yazarı Tate Hallaway
Chloe Neill'in çıkacağı duyurulan serisinin ilk kitabının kapağı belli olmuş. Kapağı daha güzel olmuş mu karar veremiyorum ama kendi tarzlarını yakaladıkları kesin. Beğendim yani. Çıktığında kesinlikle almalısınız.
Kitap Optimum yayından çıkıyor. Paranormal bir kitap. Vampir severler heyecanlanmaya başlayabilir.

Buda benim kitap hakkında yazdıklarım :) Spoiler içerikli*

Detaylı bir yorum için, 3. ÜKG BlogTurunu Ziyaret edin :))

Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

4 yorum:

 1. Bu kitabı çok merak ediyorum ve sabırsızlıkla bekliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben okudum ve gerçekten güzel. :D Çıkınca her tarafta göreceğimizden neredeyse eminim.

   Sil
 2. Bu kitap YA değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kısmen YA. Daha çok urban fantasy'e giriyor.

   Sil