30 Temmuz 2012

Kitap Tanıtımı: Çiftlik || Emily McKayLily ve ikiz kız kardeşi Mel’in bir planları vardır: Onları çevreleyen elektrik tellerinin arkasına geçip, özgürlüğe kavuşmak…Mel çevresindekilerle hemen hemen hiç konuşmamasına rağmen, diğerlerinin dikkatini çekmeyen şeyler, otistik oluşu sayesinde onun gözünden kaçmaz, elektrikli tellerin hangi kısmının geceleri devre dışı olduğu gibi… Çitleri geçmek kolay olmayacaktır fakat Lily planladığı kaçış için gerekenleri toparlarken tanıdık bir yüzle karşılaşır.
Carter, Lily’nin karantina başlamadan önceki günlerden bir arkadaşıdır. Uzun bir müddet yakalanmamayı başardığı için çiftliğin dışındaki dünyayla ilgili birçok işe yarar bilgi edinmiştir. Ancak çiftlikteki herkes gibi Carter da dışarının insanlar için çiftlikten daha tehlikeli olabileceğini bilir.
Acaba bu üç yoldaş dışarıda onları bekleyen Tick’lerden kaçmayı başarabilecekler mi? Birbirlerine tutunarak özgürlüklerine kavuşabilecekler mi? Yoksa tekrar vampirlerin ellerine mi düşecekler?
Müthiş bir macera ve kaçış öyküsü sizleri bekliyor.

Merakla beklediğim, Amerika'dan önce okuyacağımız bir kitabın tanıtımı.

İşte merakla beklediğim Çiftliğin tanıtımı. Kitabı Amerika'dan önce ilk biz okuyacağız. Gerçekten heyecanlı
Kitabın Kapağı:


Kitabın kapağı çarpıcı olsa da kızın gerçekten de karakterlere uygun olduğunu düşünmüyorum. Tabii daha okumadım ama kızların ikisi de ufak ve burada kullanılan kadın daha yaşlı görünüyor. Onun dışında telleri ve arka planı beğendim.Arkada yerde duran çocuk ise Goodreads'ta ki tanıtımda bahsedilen olmalı: Carter.

Bu da kitabın Goodreads tanıtımı:

Amerikada gençler Kene denilen bir salgından korunmak için karantina altına alınmıştır.Ama bu gençler aslında yemdirler. Elektrikli tellerle korunan bu yerde çocukların hayatta kalmak için birbirleriyle savaşmak zorundalar. Buradan kaçış neredeyse imkansız.
Lily ve ikizi Mel bir plan yapar. Otizm hastası Mel çok az konuşabilmektedir. Otizm onun her gece tellerin kapatıldığını öğrenmesine yardım eder. Tanıdık bir yüz onlara yardım eli uzatır. Carter, Lily'in okul arkadaşıdır. Dış dünya ile ilgili değerli bilgiye sahiptir. İnsan ırkı için bu Kene'lerden daha büyük bir tehlikenin dış dünyada olduğunu bilmektedir

Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder