15 Temmuz 2012

Kitap Yorumu: Darkness Unbound || Keri Arthur

Keri Arthur

Darkness Unbound (Dark Angels #1)
Keri Arthur

Tür: Paranormal, Aşk Hikayesi
Sayfa: 364
Yayıncı: Bentam Dell
Dil: İngilizce
Türkçe: Çevrilmedi
Seri: Dark Angel 1
Puanım:

Risa Jones nesli kadar olaganüstü. Labratuvarda geliştirilmiş klon annesi ve Aedh*1 bir babası var. Ölmekte olanlar ve ölü ruhlar ile konuşmakla kalmıyor, ayrıca Eceli görüp, bu dünyayı diğerinden ayıran gri topraklarda yürüyebiliyor. Bunlar nadiren kullandığı yetenekler.İki en iyi arkadaşıyla paylaştığı işe konsantre olmayı tercih ediyor. Annesi komadaki bir kıza yardım etmesini rica ettiğinde, istemeye istemeye kabul ediyor. Ufak kızın ruhunun artık bedeninde barınmadığını öğreniyor. Ne Ecel ne de ölüm onun ruhunu almıştı. Birisi ruhunu etinden ayırıp çalmıştı. Sonunda anlaşılıyor ki, masumların ruhunu tüketen bir canavar - pek de masum değil- problemlerinin sonu değil. Çünkü birisi dünyayı ve cehenneme bölen kapıları açmak istiyor. Risa ise planlarında anahtar öğe. Onun ve felaketin arasında duran Ecel ise pek de onun tarafında değil.

Yorumum
Kitap çeşitli paranormalleri(Vampir, Azrail, kurtadam, Cadı..), güçlü kadın karakterleri barındıran gerçekten hoş bir kitap gibi göründü bana, ama ne yazık ki umduğumu bulamadım. Çok basmakalıp tabirlerin kullanılması, geleceği gören bir kaç kişinin çok olması ve bu durumda sürekli gelecekten haber alma durumu bana sıkıcı geldi. Üstelik durumun gizemini de öldürüyordu. 3 tane olunca bu da normal bir durum.
Aşk demeyelimde, kısa süreli menfaatli bir ilişki yaşıyordu. Bu İki taraf içinde hoş karşılanan bir durum. Orta da öyle bir aşk yok. Risa sadece hayatta kalmaya çabalıyor.
Kapakta gördüğünüz motorsiklet Risa'nın değer verdiği bir araç. Kitapta da bol bol geçiyor. Onun dışında kapağı pek beğendiğim söylenemez.
Kısacası pek beklediğimi bulamadım.

*1Aedh: Bir tür melek. Ruh aleminde ve insan aleminde gezebilen güçlü bir enerji biçimi.Ete bürünebilir ve çocuk sahibi olabilir.


Darkness Rising (Dark Angels, #2)
Darkness Devours (Dark Angels, #3)


2 yorum:

  1. İlginç kitaba benziyor.Denemek lazım.Tanıtım için sağol...

    YanıtlaSil