7 Temmuz 2012

Emily ve Garip Maceraları - Ben Kimim? || Rob Reger


Emily ve Garip Maceraları - Ben Kimim?
 Rob Reger, Jessica Gruner

Tür: Genç Yetişkin - Fantastik
Sayfa: 266
Yayın Tarihi: 2009
Türkçe: Çevrildi
Seri: Emily The Strange 1
Puanım: 

Bir Dexter(çizgi film) vakası ile karşı karşıyayız.
Çok eğlenceli, sürükleyici ve şaşırtıcı....Bayıldım.
Kitabın içinde resimler de var. Sanırım grafik roman deniliyor.
Kitapta 13 rakamı, hafıza kaybı, zihin okuma çok önemli yer kaplıyor. Biz 13 rakamını uğursuzluk olarak düşünsekte o kendisine şans getirdiğine inanıyor.
En baştan başlayayım :D

Kitap hafızasını kaybetmiş bir kızın Blackrock adlı bir kasaba da kendi kimliğini bulma çabaları ile başlıyor. El Dungeon adlı bir yerde sandviç karşılığında yerleri süpürüyor.
Kızımız ortalama 14 yaşlarında, en azından bize böyle söylüyorlar.
Kızımız kim olduğunu hatırlamadığı için Earwig ismini alıyor kendisine. Ah, bir de dört tane kedi. Siyah. Bir süre böyle idare ettikten sonra, biraz yardım alıyor ve ailem diyebileceği bir çifte ulaşıyor. Onlar Earwig'i alıyor ve eve götürüyorlar. Ona Molly Merriweather diyorlar ama sorun şu ki Earwig Molly olmadığından emin. Gene yollara düşüyor.
2. bir hafıza kaybı vakası. Gene Blackrock'da buluyor kendini. Ama bu sefer bu kasabanın ve El Dungeon'un sırrını çözmekte kararlı.İşin içinde robotlar, asırlar süren kan davası, aşk (şanslıyız ki onun için değil), zihin okuma ve kendisine benzeyen ama tamimiyle zıt kutup olan bir kız içeriyor. Ah, birde miras....
Earwig elektronik ve mekanik aletleri tamir etmede çok iyi. Çok ama çok iyi.Kendi robotunu yapacak ve hafızasını silen bir makine yapacak kadar.Kitabın sonlarına doğru artık kasabaya bir görev için geldiğini biliyoruz. Ne mutlu ki çok şaşırtıcı bir sonla bu sorunu da halletiyor.
En sevdiğim: Kitabın içindeki resimlere ve Emily'nin düşünme tarzına bayıldım. Kitabın kurgusu biraz arka planda kalıyor. Okunması gereken bir kitap!
Kapağı da çok hoş değil mi!


0 Yorumcuk:

Yorum Gönder