26 Temmuz 2012

Kitap Yorumu: Tanrıçanın Şavaşı || Aimee Carter

Goddess Interrupted (Goddess Test #2)

Tür:Paranormal, aşk, mitoloji
Sayfa:296
Türkçe: Çeviride
Puan: 4.10(Goodreads)
Puanım: 
Kate Winters ölümsüzlüğü kazandı. Ama Henry ile yer altında bir hayat istiyorsa bunun için savaşmak zorunda. Ölümsüz olmak işin kolay kısmı olmamalıydı. Kate Yeraltının Kraliçesi olarak taçlandırılmak üzere olsada her zamanki kadar yalnız.Yeraltının hükümdarı Henry için büyüyen aşkına rağmen, o her zamankindan daha gizemli ve mesafeli. Kate'in taç giyme töreninin ortasında, Henry, onu öldürebilecek tek şey tarafından kaçırılıyor, Titanların Kralı. Diğer tanrılar bütün hepsini öldürebilecek bir savaş için hazırlanırken Tartarus'un derinlerinde tutalan Henry'i kurtarmak Kate'e düşüyor.Sonsuz magaralarda yolunu bulabilmek için Kate geleceğine en büyük tehditi yapan kişiden yardım istemek zorunda... Henry'nin ilk karısı Persephone...

Yorumum

İlk kitaptan aldığım tadı veremeyen bir kitap oldu. Kate sabır nedir bilmeyen, şımarık bir kız çocuğu gibi davranıyordu. Henry'nin Tanrı olduğunu kabul edebiliyordu ama ona biraz vakit tanıyamıyordu. Her ne kadar kitabın sonunda ikilinin arası tatlıya bağlanmış olsa da Kate'in ikide bir sinir krizi ya da kıskançlık krizi geçirmesi beni bunalttı.

Persephone'ye olan kıskançlığını anlayabilirim, ikincil bir şekilde hissetmesini anlayabilirim ama ortalıkta serbestçe dolaşan bir Titan varken bunların ne kadar önemsiz olduğu aşikar.
Biraz olgunluk fena olamazdı.
Araya iki de bir evlilik kelimesinin sokulması ise bu olgunluğu tanımıyordu doğrusu.

Hoşlandığım şeylere gelirsek bunların başında Henry geliyor. Onun Kate'i koruma iç güdüsü, bazen aşırıya kaçsa da, gerçekten beni mest etti. Kitabın sonunda ki o şaşkınlık veren olay ise bana duvara çarpmışım hissi uyandırdı.James kuzum benim. Ona ne olacak bilmiyorum.

Ama Ava'nın ihaneti cidden acıttı!

Edit: 29 kasım 2013. Ava =Eve =Havva. yani ihanet. :D Bu bağlantıyı da şimdi kurdum. :D İhanete şaşırmamak gerek!

Seri:
The Goddess Legacy (Goddess Test, #2.5)

Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder