3 Temmuz 2012

Kitap Yorumu: Immortal Hearts || Ellen Schreiber
Immortal Hearts (Vampire Kisses #9)
Ellen Schreiber

Tür: Paranormal, Genç Yetişkin, Aşk Hikayesi
Sayfa:260
Yayıncı:Tegen Books
Dil:İngilizce
Türkçe ----
Puanım: 

Kayan bir yıldız, biten bir seri daha... Daha fazla Raven'in o vampir saplatılı hayatını okuyamayacağım için üzgünüm aslında. Onunla ilk tanışmamız 2010'a dayanıyor. Normalde okuduğum kitaplardan daha az şiddetli, dünyaya toz siyahtan bakan bir kızdı Raven.Ve korsenin içinden. Beni eğlendirmeyi ve güldürmeyi 9 kitabında da başardı.
Türkiyede manga ya da çizgi roman tarzı kitaplar şeklinde çıktığını görmüştüm. Ama okumayanlar için kısaca ondan bahsetmek istiyorum.

Raven hayatı boyunca vampir olmak isteyen, içinden geldiği gibi davranan bunun içinde dışlanan gerçek bir gotiktir. Kasabasına yeni birisinin taşınması ve onun vampir olduğu dedikoduları onu harekete geçirir. Gizlice evine girer, bununla da hep istediği dünya ya bilmeden ayak basar. Çünkü Alexander bir vampirdir. Tabii bunu ilk kitabın sonuna kadar öğrenmiyoruz.Bu kitap hakkında sevdiğim yönlerden birisi hiç bir kitabın sonunda ne olacağını bilememeniz. Bu kitapta da ne olacak! Sonu nasıl bitecek! Hay allahım! diye beni deli etmiştir hep.Neyse ki bu kitabıda diğerleri gibi en sonunda yüzümde bir gülümseme ve büyük bir şokla kitabı kapadım.

(Her zaman Trevor ile aralarında kısada olsa bir şeyler geçeceğini ummuştum. Kötü çocuklara karşı zaafım var ne diyeyim ;) )
Bu güne kadar serinin bittiğini bilmiyordum.Aniden aklıma geldi ve kontrol ettim. Haliyle biraz duygusaldım. Ama bu benim kitabı bitirmeme engel olmadı.

Kitaptan çok serinin genelinden bahsetmek istiyorum. Zaten kitapların hepsi kısacık ve birbiriyle çok iç içe geçik. Kitapta vampirlerden başka doğaüstü yaratıklar yok.Vampirlerde o kadar vahşi değil zaten. (Biraz hayal kırıklığı yaratan bir nokta) Ruh eşleri var.Işığa çıkamıyorlar. Hem yapılabiliyor hemde doğabiliyor bu vampirler ve ne yaparsanız yapın sarımsakları uzak tutun.Gelişmiş duyuları var.Ama Raven ikide bir onları gizlice dinlediği, gizlice evlerine, girdiği için çok üstünde değiller hani.

Her kitapta Raven'in durmak bilmez vampir olma isteğine yakından şahit oluyoruz. Aşık oluşuna, ailevi ilişkilerine, okul problemlerine...

Kısacası sevdiğim bir seriydi.Raven'nin cesur yüreği her zaman okunmaya değer olarak kalacak bende.Duygulandım mı nedir.


2 yorum:

  1. Hayırlı olsun.Bir seri daha bitirmişsin...

    YanıtlaSil