22 Temmuz 2012

Midnight Pleasures || Antoloji

Midnight Pleasures

Tür: Paranormal Antoloji
Sayfa:384
Dil: İngilizce
Türkçe: Çevrilmedi.
Puanım:

Darkfest by Amanda Ashley Phantom Lover by Sherrilyn Kenyon Under Her Spell by Maggie Shayne A Wolf's Curse by Ronda Thompson Handsome and sensual, surrounded by an aura of danger, mystery, and the forbidden, a lover steps from the shadows. But is he mortal? Or is he an ancient god, a sorcerer, or a mythical beast who can possess a woman's heart...and her very soul? Four of romance's most popular authors have created this spellbinding collection of stores filled with dark passion and desire. Under the cover of darkness, their heroes inhabit worlds haunted by ageless hungers and deadly forces stronger than any seen by day...and vanquished only by the power of love. Now travel into realms where dazzling wonders roam the night, where magic replaces reason, and where a kiss unleashes a raging fire in the blood. And here, if you dare, discover the seduction that begins at the bewitching hour when a man and woman partake in...Midnight Pleasures.


2003'te yayımlanan bir antoloji Midnight Pleasures. İçinde  farklı yazarlardan 4 farklı hikaye barındırıyor.

Darkfest by Amanda Ashley --3
Phantom Lover by Sherrilyn Kenyon--4
Under Her Spell by Maggie Shayne --4
A Wolf's Curse by Ronda Thompson --3

Darkfest, Amanda Ashley'in (Night Serisi için) Klasik vampir- masum kız hikayesini anlatıyordu.
Kör bir kıza ilgi duyan güçlü bir vampir'in ona görüşünü geri verme çabasını okuyoruz bu hikayede.
Pek sevdiğim söylenemez, özellikle adamın kendi gücünün tam olarak farkında olmaması beni biraz soğuttu. Genlerinde ejderha kanı olur da nasıl son anda bunu fark edersin?Üstelik bir resimden....

Phantom Lover: Sherrilyn Kenyon'un Türkiyede çıkan, Aşk Kölesi adlı kitabının ait olduğu seriye ait Phantom Lover.Tabii hiç bir karakter aynı değil. Aslında bakarsanız Aşk Kölesi bile pek o seriye dahil değil, sadece bir kaç karakter...
Rüyalarında saldırıya uğrayan bir kadına aşık olan bir rüya savaşçısı Va'idan'ı okuyorduk. Hikayeyi uzun zaman önce okumuştum o yüzden geri dönmedim ama her zaman rüya aleminde geçen hikayeleri sevmişimdir.V'aidan'ın sevgi arayışı ise her zaman dokunaklı gelmiştir bana.

Under Her Spell: Maggie Shayne, babası kötü bir büyücü olan Alexander ile ona yardım etmeye çalışan Melissa arasında geçer.  Hikaye içinde hoşlandığım şey bir çok cadı unsurunun bulunmasıydı. Hikayenin sonunda ki konuşma ise gerçekten beni etkiledi. Karakterlerin inkar aşamasından geçmemesinin de büyük etkisi oldu hoşlanmamda.

A Wolf's Curse, Rhonda Thompson. Bir Hist paranormaliydi. Ben pek hist okuyamıyorum ama içinde paranormal varsa su gibi akıp gidiyor.Hikaye Sterling adlı bir aslan terbiyecisi ve acımasız birisiyle evlendirilmeden kaçan Elise(İngiliz leydisi) arasında geçiyor. İlk başta paranormal bir öğesi yok gibi geldi bana ve şaşırdım ama hikayein ortasına doğru erkek karakterimizin bahsettiği "lanet"in ne olduğunu öğrenmiş olduk ve olay açığa kavuştu. En çok komiğime giden şey adam orada kurda dönüşüyor, acı içinde kıvranıyor, ama hala nasıl bu hale geldiğini anlatacak dermanı kendinde buluyor.

Pek bayıldığım bir antoloji olmadı ama kısa kısa olan hikayeler güzeldi.

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder