31 Temmuz 2012

Kitap Yorumu: Titan Magic || Jodi Lamm


Titan Magic
Jodi Lamm

Tür: Paranormal, Mitoloji
Sayfa: 400
GR puan: 3,50
Türkçe: Çevrilmedi.
Seri:  Değil

Dilsiz, kalpsiz ve duyduğu seslerle eziyet gören Madeleine  Lavoie, ailesinin onu neden dünyadan sakladığını sorguluyor. Ama kardeşinin onu dışarı attığı gece, sadece kafasında duyduğu gizemli sesin sadece bir sanrı olmadığını öğreniyor ve ne kadar denerse denesin ona asla itaatsizlik edemiyor.
Şimdi Madeleine , güçlü diktatör tanrı ve canavar karmaşası içinde arasında sesini bulmak zorunda. Eğer başarısız olursa kendisi ve onu seven herkes ölüme mahkum olacak. Ama başarırsa nihayet birisini sevmeyi başarabilecek.
Madeleine  -Maddy- dilsiz bir kzıdır. Hafızasını kaybetmiştir ve hayatında sadece kardeşi Marcus ve annesi Lotte vardı.Marcus onu öperek -evet öperek- evden attığı gün hayatı beklenmedik bir şekilde değişir. Yıllardır onu kendisine çağıran sesin gerçek - Jas- bir titan olduğunu öğrenir. Bu da yetmiyormuş gibi aslında bir insan değildir. Mitolojilerde duyduğumuz topraktan yapılmış ve içine yaşam üflenmiş bir golemdir. Sevemez, efendisinin sözünden çıkamaz. Ve kaos'u onu bulduğu zaman -yani hafızasını kazandığı zaman- efendisi onu öldürmek zorundadır.
Ama efendisi ona aşık ve bu aşk kaos'un nedeni.
Maddy dünya da ki en güçlü varlık. Gücüyle köyleri yıkıp, dağları yerle bir edebilir.
Ölmemesi için sesini bulması ve kaos'unu yenmesi gerekiyor.
Onu seven bir ailesi ve yardım etmek isteyen dostları var ve gücünden faydalanmak isteyen düşmanları...


Yorum


Sevdiğim bir kitap oldu. Bir kaç kişinin arasında geçse da içinde bol bol şiddet ve aksiyon içeriyordu. Büyünün dozunda kullanıldığı, aşkın ve çaresizliğin olduğu hoş bir hikaye.
Kitabın sonu sanki bir seriye aitmiş gibi bitiyor ama ne yazık ki yazarın tek kitabı. Ve amatörlükten çok uzak.Karakterler gerçekten oturmuş.
Jas -James- beni sinir eden bir karakter oldu kitapta.Titanlardan beklemediğim ufak hesapların peşine düşüyordu.Kıskançlık, aşk vs :D

Maddy ise biraz -kendi başına hareket etme acısından- zayıf kalıyordu. gerek Marcus gerek Jas yada Eli -kötü karakter- sürekli onu yönlendiriyordu. Marcus'a karşı gelemez anlarım çünkü efendisi ama diğerleri biraz fazla oluyordu doğrusu.

Kitapta Will'in- Jas'ın en iyi arkadaşı- Jas'a aşık olması büyük şok yarattı.Ama buı da mutlu sona bağlandı çünkü Jas onun hislerinden haberdardı.

Çok fazla ölüm, kitabın sonunu bir başka deyişle böyle tanımlayabilirim.
YA severlerin okuyunca pişman olmayacaklarını düşündüğüm bir kitap.


Tabi Maddy çok daha ufak ve bir kız :D

1 yorum:

 1. Adsız6.6.13

  I like the helpful information you provide in
  your articles. I will bookmark your weblog and take a look at again right
  here frequently. I'm slightly sure I'll be told many new stuff right here!

  Best of luck for the next!

  Also visit my homepage minecraft smp commands

  YanıtlaSil