29 Temmuz 2012

True Blood Ve SookieTürkiye de ilk çıktığında başlamıştı Sookie sevdam. Kaç yıl önceydi araştırmam bakmam lazım, uzun yani. En azından bana öyle geldi. Ona Türkçe olarak başladım ve devamını (baktım çok yavaş ilerliyor) ingilizce getirdim. O zaman bu kadar okumuyorum tabii, biraz zor olmuştu.

Konuya buradan  girmemin nedeni Sookie'yi sevmem ve okumam.(Zaten final yapıyor.)Takip ediyorum yani.
Dizi'ye gelirsek, True Blood'un ilk iki sezonunu izledim ve söyleyebildiğim tek şey hiç hoşlanmadığım. Kitap'tan uyarlama olduğu söyleniyor ve işin komiği geneline bakarsak karakterler bile kitaptakine uygun değil. Bu beni biraz, hatta birazdan daha fala sinir ediyor. Bende bu nedenle izlemiyorum. Ama içimde de bir ukde kalmıyor değil. Bende izlemek isterim, niye bu kadar sapıtıyorlar ki genel çizgiden...
 Hikaye'nin kendisi güzel zaten, ne var bu kadar uçmaya...
Ben en iyisi kitaplara döneyim.Ne varsa onlarda var.
 Bir uyarlamanın kitabını okuduysam ondan zevk alamıyorum. Buda benim lanetim.
Aklıma Sookie'nin birine güç topu fırlattığı sahne geldi. İkinci sezon muydu? Gülmemek elde değil. Hemde Elinden!Diziyi bana Eric bile izletemiyor. Bill'e her daim gıcık olmuşumdur zaten, onu saymıyorum bile.
6 yorum:

 1. Kitabı olduğunu bilmiyordum. Diziye başladım, sarmadı ve bıraktım. Sıkıcı geldi...

  YanıtlaSil
 2. Güneyli Vampir Serisi ya da Sookie Stackhouse diye bilinir seri :)

  Dizinin fan'ı olduğum söylenemez :D

  YanıtlaSil
 3. Adsız30.7.12

  Eric olmasa bende izlemezdim diziyi ama :)Alexander Skarsgård var onun için akan sular durur bende sırf onun için izliyorum desem yeri ama kitabını daha çok seviyorum o kesin ,diziyle kitabı bağımsız olduğunu düşününce daha rahat izlenen bir dizi oluyor

  YanıtlaSil
 4. Ben bağımsız düşünemiyorum :D Alex gerçekten diziye renk katıyor. Tam bir viking :D Başka projelerde görüşeceğiz artık.

  YanıtlaSil
 5. bende diziyi izlemedim. bill neysede ben sookiye gıcık oluyorum. sonuç olarak kitabın finalini özetlermisin :)

  YanıtlaSil
 6. En son kitapta Bill ile Sookie ayrı Eric ve Sookie birlikte ama Eric'in efendisi ölmeden önce biriyle Eric'in evlenmesi üzerine anlaşma yapmış bu sorun yaratıyor. son kitap (13) her şey bir sonuca bağlanacak.

  YanıtlaSil