31 Ağustos 2012

Kitap Yorumu: Fifty Shames of Earl Grey || Fanny MerkinFifty Shames of Earl Grey (Earl Grey'in Elli Ayıbı)
Fanny Merkin

Tür: Parodi
Sayfa: 224
Gr Puan: 3.72
Türkçe: Çevrilmedi
Genç, kendini beğenmiş iş adamı Earl Grey, muhteşem yakışıklılığı ve şaşkınlık yaratan parasıyla saf Anna Steal'i baştan çıkarıyor. Ancak Anna onun Elli utancını aşabilecek mi, özellikle cumartesileri Walmart'ta alışveriş yapması, kelepçelerle bondaj ve BDSM  tutkusunu? Ya da karaklık sırları ve sürekli sırıtması onu çileden mi çıkartacak? 

Uzun zamandır okumak istediğim bir kitaptı.

Fifty Shades'in parodisi olması bunun başlıca nedeni. Pek sevemedim. Parodi olması sonucunda seri ile dalga geçmesini bekliyordum- hatta bazı yerlerinde kahkaha ile güldüm- ama bir yerde Alacakaranlık serisine olayı çok bağlamaya başladı. Tutulma adlı bir bar, Anna'nın bebeğinin onu tekmelemesi, kitabın sonunda vampir dişlerinin parmakla gösterilmesi gibi şeyler. Ve ben kitabın ilk başında aldığım tadı alamamaya başladım. Bu da kitabın ortalarına geliyor.
Kitapta bazen kelimelerin kullanımı bile sizi güldürüyor o kadar kötü yazılmış yani.

Grey'in bir yerde işi abartıp Walmart'ı, Anna'nın evini ve Bir devlet üniversitesini satın alması beni bayağı güldürdü. Bir de anlaşma yerine Anna'ya 1000 küsür sayfalık bir test vermesi ve o testte Edward ve Jacob üzerine yapılan bir şaka'nın bende ayrı bir yeri var.
Anna'nın düşünürken (dudak ısırması yerine) burnunu karıştırması ve Grey'in bunu tahrik edici bulması kafamı duvarlara vurma istegi yarattı. Bir köşeye oturup okunabilecek bir kitap ama bayıldığımı söyleyemem.

Kapak: Kapaktaki çay fincanı Anna'nın Earl Grey çayı içmesini temsil ediyor.


0 Yorumcuk:

Yorum Gönder