11 Ağustos 2012

Film: Hayalet Sürücü 2 - İntikam Ateşi || Mark Neveldine, Brian TaylorÇıkış yılı: 2011, Türkiye: 2012
IMDB puanı: 4.5 (Haklıda bir puan, bende çok sevmedim.)

Bu filmin, en azından bir kısmının Türkiye de çekildiğini biliyor muydunuz? Ben yeni öğrendim ve çok şaşırdım. Nicolas Cage Türkiyeye gelmişte haberim olmamış, ahlar vahlar olsun...

İlk film daha çok hoşuma gitti desem?

Efektler açısından tabii ki bu film daha güzeldi, ama ortada aşk yoktu ve konusu zayıftı. Johnny Blaze filmde sahip olduğu o yakıcı gücün düşmüş ve çıldırmış bir meleğe ait olduğunu öğreniyordu ve işin garibi filmin sonunda artık elektirik mavisi bir ateşe sahipti.

Filmin başında ise Johnny avrupa bir yerlerde saklanıyordu, Şeytan bu sefer kendine bir çocuk doğurtuyor (başka bir anlaşma) ve bu yarı şeytan yarı insan çocuk, şeytanın güçlerini kendi bedenini deforme etmeden kullanabiliyor. (Yani insan biçimine bürünme çabaları.) Şeytanda buna sahip olmak istiyor, zira herifin sağı solu yüzü başı kayıyor ve yaşlı! Yaşlı kötü adam hiç sevmem.Neyse bizim Johnny'ye Moreau bir teklif götürüyor "çocuğu bul bana getir ve seni bu yakıcı güçten kurtaralım" Sözünde de duruyor. Johnny normal oluyor.Ama çocuğu kurtarmaya gittiğinde bizim ufaklık, Danny, güçlerini kullanarak bu düşmüş meleği tekrar ona veriyor.

Ama filmde Ray Carrigan'ı oynayan Johnny Whitworth bir içim su.(Gerçi filmin ortasında şeytanın minionlarından biri olunca o da bozuluyor.) Nicolas'ın gözlerini severim ama çok da yakışıklı değildir karizmasına diyecek lafım yok ama!

Filmde ölen Moreau! O ne gözler! Şimdi baktım da normal fotograflarda yok gibi. Lens kullanmış sanırım.Üzüldüm.


Çok sevdiğim bir film olmadı, bu fantastik filminde bir şekilde meleğe bağlanması beni güldürdü. İlk filmden de sadece Nic oynuyordu. Eve falan aramayın yani.
Ayrıca bu filmde o asvaltı delip geçen motoru göremiyoruz, daha çok ateşli takılıyor.


2 yorum:

 1. Adsız12.8.12

  Bende ilk filmi daha çok beğenenlerdenim. 2. filmin kurgusu hiç güzel değildi. Filmden çıktığımda ona verdiğim paraya acımıştım -çünkü onun yerine bir kitap alabilirdim :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim geç haberim olduğu için sinemaya gidemedim ama sana kesinlikle hak veriyorum, bende çok üzülürdüm.

   Sil