14 Ağustos 2012

Film: Kara Şövalye Yükseliyor || Christopher NolanThe Dark Knight Rises

IMDB Puanı: 8,9
Yıl: 2012
Yönetmen:Christopher Nolan
Seri: 3. Film

 Lost In Book ile Kara Şövalye Yükseliyor'a ani bir kararla gittik.
Filmin sonu bizi şaşırtmasa da gerçekten hoş bir filmdi ama gereğinden fazla uzun ve sonunun çok tahmin edilebilir olduğunu söylemeliyim. (Çok da tanıdıktı ama nereden bir türlü çıkaramıyorum) Beni tek şaşırtan şey kötü adamın aslında sadece bir kukla olmasıydı. Ah birde Alfred ile olan sahneler beni çok duygulandırdı.(Gözlerimiz doldu hani)

Önceki filmi unuttuğumu anladım. Karakterlerin özellikleri olmasa da Bruce'un bu kadar hasar aldığını bilmiyordum. İnzivaya çekmesi şaşırtıcı gelmedi.


Kedi kadın gerçekten muhteşemdi. Filmin fragmaını dahi izlemesem de 9gag'ı düzenli takip ettiğim için kötü adamın kim olduğunu ve filmde kedi kadının olduğunu biliyordum. Gerçekten esnek olduğu doğru ama paranormal bir geçmişi yok ( Halle Berry'ye benzer bir tarafıda). Daha çok suçlu bir geçmişi vardı. Filmde Kediciği Anne Hathaway canlandırıyordu ve kendisinden beklemediğim bir performansı vardı. Çok da seksiydi. Hele kıyafeti :)


Önceki filmden 8 yıl sonrasını anlatıyordu. Bruce inzivada, savaş bitmiş, Batman ortalıkta yok. Neyse fazla spoiler'a girmeyeceğim. Ben çok beğendim diyemem ama sevenlerini hayal kırıklığına uğratacağını sanmıyorum. İftardan önceki bir seansa gidip ardındanda bir yerlerde yemek yemek zevkli olabilir. Biz öyle yaptık. Ah birde en sonunda D&R'a gidip Can yayınlarına göz attık.

Filmin Fragmanı.

                      
Buda konusu:
Terörist lider Bane, Gotham şehrinin güvenliğini tehlikeye atarken, Batman efsanesini yok etmek için Kedikadın Selina Kyle'dan da yardımını almıştır.
Christopher Nolan yorumlu Batman efsanesinin sonu gelirken, başrol Bruce Wayne/Batman olarak yine Christian Bale'i, ezeli düşman Bane olarak Tom Hardy'yi, Selina Kyle rolünde Anne Hathaway'i ve John Blake olarak da Joseph Gordon-Levitt'i seyrediyoruz. Marion Cotillard, Morgan Freeman, Gary Oldman gibi isimler de kadronun ağır topları arasında... 
Filmin senaryosunu Christopher Nolan ve Jonathan Nolan beraber kaleme alırken, filmin yapım ekibinde üçlemenin ilk iki filminde beraber çalıştığı isimler var. 3D'ye her zaman ihtiyatlı yaklaşan yönetmen Nolan'ın Başlangıç/Inception'da olduğu gibi yine IMAX formatına özel son teknoloji IMAX kameralarla çekilen Kara Şövalye Yükseliyor filminin müzikleri de Oscarlı müzisyen Hans Zimmer'a ait

Edit.Bu resimi gördüm ve çok hoşuma gitti eklemeliyim dedim.Honest Trailer'a bir bakın derim hak verdim ben.

10 yorum:

 1. Güzel gündü valla ama filmde gerçekten bi ara sıkıldım dedim bu Amerikanın derdi beni mi gerdi banane artık yıkın ya da yıkmayın şehri:D

  Bu arada Halle Berry nin oynadığı her ne kadar yılın en kötü filmi mi ne seçilsede izlediğim en iyi kedi kadındı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben kedi kadın olarak sadece Halle Berry'i izledim, işte bugünle beraber Anne'de var. Ama ikisini karşılaştırmak ne kadar doğru olabilir bilmiyorum :D

   Gerçekten güzel gündü. Yeni kitaplarıma sarılıp uyuyacağım şimdi. (Fazla abarttım sanırım, 2 de kalkmış birine göre.)

   Sil
  2. Ben bi kadın daha izledim Michelle Pfeiffer dı galiba çok oldu net hatırlamıyorum.

   Birinde gözüm var kitaplarının bunu bil bak;D

   Sil
  3. Sana ceza onu geç okuyacağım. Bensiz D&R'a gidip kitap aldın :D

   Sil
  4. Zaten param yok bana gidip kitap aldırtma -.-

   Sil
  5. Hehe :D Kötü hissettim birden :D Hangi kitaptı senin istediğin onu okuyayım bari :D

   Sil
  6. Neşter olmayan ismini unuttum:D

   Sil
  7. Not edildi!

   Sil
  8. Teşekkürler:D

   Sil
 2. 2ci filmle kıyaslarsak düşük seviyede hatta imdb 2.filmden yüksek not verince beni şaşırtmıştı sonra aynı puana düştü, ilk çığtı gece 12 seansına gittik güzelde ettik :) Kağıtkız Tim Burtonlu serideki kedi kadın söylediğin gibi Michelle Pfeiffer dı ve sonki filmden sonra daha seksi geldiği kanısına vardım.

  YanıtlaSil