7 Ağustos 2012

Kitap Tanıtımı: Uykusuz Geceler || Sherriyn Kenyon
Sevgili okuyucularım,
Ölümsüz olmanın nasıl bir şey olduğunu merak ettiğiniz oldu mu? Ya insan avlayan vampirlerin peşine düşerek geceler geçirmenin? Sınırsız zenginliğe ve güce sahip olmanın? Benim hayatım böyle geçiyor ve bu hayat son derece karanlık ve tehlikeli. Binlerce insanı koruyorum ama beni kimse tanımıyor. Ve yaptığım işin her dakikasını seviyorum.
Daha doğrusu bir gece en korkunç kâbusuma kelepçelenmiş bir halde uyanana kadar böyle olduğunu düşünüyordum. Bu kâbus, tutucu olduğu kadar zeki, seksi, komik ve doğaüstü olan hiçbir şeyle, yani benimle ilgisi olmasını istemeyen bir kadın formundaydı.
Amanda Deveraux’ya olan ilgim savunduğum her şeyle ters düşüyor. Son kez âşık olduğumda sadece hayatımı değil, ruhumu da kaybettiğimi söylememe bile gerek yok. Fakat Amanda’ya her baktığımda tekrar denemek istediğimi fark ediyorum. Sevginin ve sadakatin hâlâ var olduğuna inanmak istiyorum.
Daha da önemlisi Amanda gibi bir kadının, savaş yaraları çok derinlere inen ve korkunç bir ihanetle kırılan kalbinin bir daha atmayacağından emin olan bir erkeği sevip sevemeyeceğini merak ediyorum.
Trakyalı Kyrian
“Muhteşem ! ”
-Teresa Medeiros
“Sıradışı ve dolu dolu… Karakterler unutulmaz ve öykü heyecan verici.”
-Romantic Times
Daha önce Sherrilyn okumayan varsa bence hemen başlasın. Bu kitabın ait olduğu seri Kara Avcı(Karanlık Avcılar) ve ben yıllardan beri takip ederim. Çok uzun bir seri ama içinde o kadar çok (zamanla daha da artıyor) doğaüstü yaratık var ki kitabın, serinin sizi içine çekmemesi imkansız. Tanrılar, ejderhalar(zamanla), vampirler, cadılar, şekil değiştiriciler... renkli bir seri anlayacağınız.
Kitabın kapağı: Kitabın kapağını pek beğenmedim, çok basit olduğunu düşünüyorum. Kyrian bir savaşçı en azından bunu yansıtan bir erkeğin ya da öğenin olması beklerdim. Ama siyah teması gerçekten çok uygun, hem hayatına hemde karakterine.

Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

11 yorum:

 1. Bana çok yakın bir arkadaşım tavsiye etti bu yazarı. İndirdim kitaplarını ama okuyamadım daha. Yakında inşallah!

  Bu arada Türkçe'ye çevirildiklerini bilmiyordum!

  YanıtlaSil
 2. Aşk Kölesi ile çevrilmeye başladı seri, ama kitabı okuyunca(inşallah en kısa zamanda :D)göreceksin ilk kitap serinin diğer kitaplarından biraz farklı.
  Oku oku oku :D

  YanıtlaSil
 3. Mimlendiin !! blogumda ismini görebilirsin :) http://kitapsayfalarii.blogspot.com/2012/08/mimlenmisiz.html

  YanıtlaSil
 4. Eskiden fantastik çocuk romanları okurdum. Şimdi de bir yerlerden başlayayım diyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum. Belki bu seri düşünülebilir *.*

  Dilediğim gibi yorum yazabilmek pahabiçilemez! Teşekkür ederim *.*

  YanıtlaSil
 5. KitapAyracı, Hemen bakıyorum!

  Cessie, bu seri kesinlikle çocuk kategorisine girmiyor :D

  Eğer fantastik çocuk arıyorsan Artemis Fowl ve Emily ve Garip Maceraları - Ben Kimim?'i öneririm.

  Artık yorum yapabilmene çok sevindim!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır çocuk serisi aramıyorum.
   Herhangi bir seriye başlamak istiyorum. Hatta henüz bir iki kitap çıkarmış bir seriye başlayıp heyecanla yeni kitabın çıkmasını beklemek istiyorum. Özledim *.*

   Sil
 6. O zaman bu seri tam sana göre. Sadece, bununla beraber, iki kitabı çıktı ve gerçekten uzun soluklu bir seri. Sherrilyn Kenyon 17. kitabı çıkardı ve 18, yi 2013 de çıkarıyor :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoo- :O
   18 mi?! Gerçekten buna başlayabilirim.

   Sil
  2. Bence de başla :D Acheron benim favorimdir. Okuyunca seninde olacağına inanıyorum :D

   Sil
 7. ÖzgeGizem13.7.14

  Bana seri kitaplarının ismini söyleyebilir misiniz?

  YanıtlaSil
 8. 1 - Aşk Kölesi
  2- Uykusuz Geceler
  3 - Karanlık Tutkular

  YanıtlaSil