10 Ağustos 2012

Kitap Yorumu: Almost Everything || Tate Hallaway


Almost Everything (Vampire Princess of St. Paul #3) 
Tate Hallaway


Tür: Paranormal, Genç Yetişkin, Cadı, Vampir.
Sayfa:320
GR puan:3,97
Türkçe : Çevrilmedi (Optimum)
Seri: 3 kitap

Kim tatillerin rahatlatlatıcı olduğunu söylemişti?
Yarı vampir -Yarı cadı Ana Parker'ın bir erkek problemi olduğunu telefonunun mesaj faturası kanıtlayabilir. Rock şarkıcısı olan eski sevgilisi Nickoloi ile araları tekrar ısınıyor ve okulun Hokey yıldızı Mathew Rönesans festivali için bir şans istiyor.  Şuan için bodrumunda yaşadığını göz önüne alırsak, en azından Elias onun telefonunu meşgul etmiyor.
Babası Elias'ı ve onu Kuzey Vampir Krallığından sürgün ettiğinden beri, Ana normal bir hayat yaşamaya çabalıyordu. Ama Güney Bölgesinin Vampir Prensi savaşın eşiğinde olduğunu söyleyince yanlışlıkla Elias'ı barış hediyesi olarak sunuyor. Prenses bu durumdan kurtulmak için biraz yardıma ihtiyaç duyacağını bilmekte.
Ana'nın erkek drama değerleri tavan yaparken, St. Paul'da yaz hep yanlış yönde yakıyor.


Aman aman olmasa da severek okuduğum bir seridir kendileri.Ana adlı yarı vampir yarı cadı (annesi cadıların kraliçesi, babası vampirlerin prensi) bir kızın kendisi, hayatı ve şu cadı vampir toplulukları hakkındaki gerçekleri öğrenmesi ve sürekli olarak iki grup arasında çıkan savaşları önleme çabasını anlatıyor.
Bu kitapta Ana üç erkek arasında sıkışıp kalıyor, Thompson (Normal bir çocuk) , Nick (bir vampir avcısı) ve Elias( güçlü bir vampir). Ama bundan daha önemlisi, Ana'nın iki kere ertelediği ve tamamlanması için bir cadının ölmesi gereken ritüel yüzünden vampirler açlıkla mücadele etmekte, yani etrafın kana bulanmasına çok az kaldı. Kimseyi öldürmeden nasıl bu işin içinden çıkarım?

Ana'nın cevap aradığı soru bu.
Ayrıca şehirde yeni bir Dhampir (yarı vampir, yarı cadı) var ve Elies'ı kendi komutanına eş olarak istiyor. Açlık Ana'yı da etkiliyor...
Ama Ana'nın aklına harika bir fikir geliyor, kendisinin iki ruhu olduğu. İki tarafında iyiliği için cadı ruhunu feda etmeye hazır. Ama ya vampir kısmı tamamen farklıysa ve o değişim geçirirse?
Buna rağmen Ana kendini feda etmeye hazır. Ne kadar cesur değil mi? Biraz da aptalca. Ölebilir çünkü, temelli.
Kitabın sonunda ise Ana'nın iki ruhu birleşiyor ve Tüm vampirlerin Kraliçesi oluyor.
Bazı yerleri saçma gelen, akıcı sevimli bir hikaye Almost Everything. Madison Avery serisinin vampir hali gibi geliyor bana. Aslında söylenecek pek bir şey. Orta halli vakit geçirmek okunabilir.


Seri:
Almost to Die For (Vampire Princess of St. Paul, #1)
Almost Final Curtain (Vampire Princess of St. Paul, #2)0 Yorumcuk:

Yorum Gönder